Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alan Szczotka WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Alan Szczotka

Żużel. Wybrzeże zaopiekowało się Alanem Szczotką. W Gdańsku zapewniono mu nawet kurs prawa jazdy

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Dla Alana Szczotki najbliższy sezon będzie pierwszym poza macierzystą Stalą. Gorzowianin wyprowadził się do Gdańska i klub pomaga mu w różnych rzeczach. Nad morzem nawet zapisał się na kurs prawa jazdy.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Gdańszczanie chcieli, by Alan Szczotka nie tylko zdobywał punkty dla Zdunek Wybrzeża, ale również był na miejscu i trenował wraz z pozostałymi zawodnikami mieszkającymi na miejscu. Gorzowianin po przeprowadzce profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków. - Atmosfera na wspólnych treningach jest fajna, ja oczywiście poza nimi trenuję też sam, by być jak najlepiej przygotowany do sezonu - powiedział zawodnik.

Przenosiny do nowego klubu to dla zawodników szansa, ale również wyzwanie. - Już teraz w pełni się tu zaaklimatyzowałem i czuję się dobrze. Jakie do mnie będzie podejście, okaże się w trakcie sezonu, ale mam nadzieję że będzie to dobry krok w mojej karierze - stwierdził Alan Szczotka.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w ramach współpracy ze sponsorem, firmą Artom umożliwiło Szczotce zdanie prawa jazdy. Żużlowiec poszedł do tej szkoły i już wkrótce ma zostać pełnoprawnym kierowcą. - Rozpocząłem kurs już w Gorzowie, jednak miałem kontuzję nogi i nie mogłem zdać prawa jazdy. Potem miałem operację barku i teraz się za to wziąłem. Dzięki uprzejmości sponsora klubu, firmy Artom mogę ze spokojem się przygotować do egzaminu - wyjaśnił.

Gdańsk to atrakcyjne miasto dla młodych ludzi. Jak odnajduje się w nim żużlowiec? - Trochę już poznałem miasto, ale wiadomo, jeszcze nie całe. W Gorzowie mam całą rodzinę i znajomych i tego trochę mi brakuje. Nie żałuję jednak tego, że tu jestem - zdeklarował.

Po przeprowadzce nad morze, zawodnik miał też okazję pójść do pracy. - Tak, pracowałem przez jeden miesiąc, ale później musiałem odpuścić, ponieważ kolidowało mi to z treningami - podsumował.

Czytaj także: 
Cyfer trafił w dziesiątkę czy popełnił błąd
Jason Crump jednak nie wróci do Polski

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Czy Alan Szczotka będzie czołowym juniorem I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL