Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław Pawlicki (żółty kask) atakuje WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki (żółty kask) atakuje

Żużel. Zwycięzca Złotego Kasku będzie jeździć w złotym kasku?! GKSŻ ma pomysł, który może być strzałem w dziesiątkę

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Główna Komisja Sportu Żużlowego szuka różnych sposobów na podniesienie rangi turniejów o Złoty Kask. Jeden z nich zakłada, że zwycięzca całej imprezy startowałby przez rok we wszystkich imprezach pod egidą PZM w kasku o złotym kolorze.

To jeden z najnowszych pomysłów żużlowej centrali. Z naszych informacji wynika, że takie rozwiązanie jest bardzo poważnie brane pod uwagę. Pod względem wizerunkowym mógłby to być strzał w dziesiątkę, bo zwycięzca Złotego Kasku stałby się kimś wyjątkowym. Kibice bez trudu identyfikowaliby go na każdym torze w całej Polsce.

Warto podkreślić, że jazda w złotym kasku nie dotyczy tylko imprez indywidualnych, ale także meczów ligowych. Słowem, chodzi o wszystkie zawody, które są rozgrywane pod egidą Polskiego Związku Motorowego.

Kiedy zawodnik miałby otrzymać złoty kask? Najprawdopodobniej zaraz po rozegraniu finałowych zawodów, tak żeby mógł w nim wystartować już w kolejnej imprezie. Na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się ostatecznych decyzji w tej sprawie. Temat jest jednak żywy i przedstawiciele GKSŻ często do niego wracają. Być może pomysł zostanie przeforsowany jeszcze przed rozegraniem finału w 2020 roku.

Dodajmy, że zmian związanych ze Złotym Kaskiem może być więcej. Jak już wcześniej informowaliśmy, GKSŻ ma pomysł, by od sezonu 2021 zawody były rozgrywane według nowych zasad. Startowaliby w nich niemal wyłącznie zawodnicy nominowani do reprezentacji Polski - 10 seniorów i 6 juniorów. Dzięki temu żużlowcy mieliby kolejny powód, by nie olewać kadry. Od być albo nie być w tej imprezie zależałaby ich przyszłość na arenie międzynarodowej.

Zobacz także:Dudziak mdlała, Karolak stracił fortunę. Celebryci zakochani w żużlu

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Czy zwycięzca Złotego Kasku powinien jeździć w złotym kasku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

  • Stercel Zgłoś
    To jeden z najnowszych pomysłów, czytamy w tekście.W złotym kasku jeżdżono już w latach 70-tych, z tym że zawodnicy z tego przywilej z reguły mało korzystali. Jeżeli chodzi o
    Czytaj całość
    różnicę pomiędzy żółtym a złotym to była bardzo widoczna, jako że złoty był ciemniejszy od żółtego, przy tym był przyozdobiony czymś w rodzaju gałązki oliwnej, co wyraźnie poróżniało kaski żółty i złoty.
    • RECON_1 Zgłoś
      Czyli tak naprawdę odświeżenie starego pomysłu bo tak było zdaje się w początkach ZK.
      • Sebol Zgłoś
        Złoty kask w zawodach ligowych yyyyyyyy. Komu to potrzebne - każdy kibic zna wartość danego zawodnika. Nie twórzmy niepotrzebnych tworów, które nic nie zmieniają w rozwoju
        Czytaj całość
        żużla.Typowy gadżet
        Wszystkie komentarze (33)

        Komentarze (33)

        ×
          Wszystkie komentarze (33)
          PRZEJDŹ NA WP.PL