Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof MrozekWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Krzysztof Mrozek.

Żużel. Krzysztof Mrozek wymienił smsy z Jasonem Crumpem. Transfer niewykluczony

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Wymieniliśmy się smsami - powiedział Krzysztof Mrozek o Jasonie Crumpie. Prezes PGG ROW-u Rybnik nie wykluczył, że sprowadzi byłego mistrza świata do zespołu "Rekinów". Decyzja może jednak zapaść najwcześniej po kilku meczach PGE Ekstraligi.

Tej zimy na sensacyjny powrót do speedwaya zdecydował się Jason Crump, trzykrotny mistrz świata. Australijczyk podpisał kontrakt jedynie z Ipswich Witches na Wyspach Brytyjskich, ale nie brakuje głosów, że wkrótce ustawi się po niego kolejka klubów z Polski.

- Nigdy w życiu nie mówi się "nigdy". Wymieniliśmy się smsami, nasze relacje się zbliżyły - powiedział w piątek Krzysztof Mrozek, prezes rybnickiego klubu, zapytany o to czy postara się o transfer 44-letniego Australijczyka.

Mrozek podkreślił, że temat transferu Crumpa będzie uzależniony od tego jakie wyniki będą osiągać "Rekiny" w PGE Ekstralidze. - Mamy naprawdę fajną drużynę. Decyzja o wzmocnieniach bądź nie będzie należeć do sztabu szkoleniowego. Na ten moment nie działamy w tej kwestii - dodał prezes PGG ROW-u.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Przy okazji piątkowego spotkania poruszono po raz kolejny temat wypożyczenia Jarosława Hampela lub Brady'ego Kurtza. - Myślę o wszystkim, ale to nie jest pytanie na teraz. Może na kiedyś. I też powinno być kierowane do sztabu - stwierdził Mrozek.

Tej zimy PGG ROW Rybnik znajdował się w trudnym położeniu na rynku transferowym, bo jako beniaminek w PGE Ekstralidze miał ograniczone pole manewru. Część kibiców miała nadzieję, że liderem zespołu będzie Greg Hancock. Amerykanin zakończył jednak karierę w związku z chorobą nowotworową małżonki.

- Nie jestem zaskoczony tą decyzją. Wszyscy wiemy w jakiej sytuacji znajduje się Greg, że musi wspierać ciężko chorą małżonkę - skomentował Lech Kędziora, który przy okazji piątkowego spotkania z kibicami został przedstawiony jako nowy trener PGG ROW-u.

Czytaj także:
Kędziora nowym trenerem w Rybniku
Zmarzlik dołączył do Orlen Teamu

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Jason Crump podpisze kontrakt w polskiej lidze w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL