Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion żużlowy w KrakowieWP SportoweFakty / Stadion żużlowy w Krakowie

Żużel. W Krakowie powstał nowy klub żużlowy. TŻ Wanda Krakowskie Smoki nadzieją na przyszłość

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Żużel w Krakowie nie zginie. Zadbać o to ma nowy klub, który powstał w mieście. Wanda Krakowskie Smoki do rozgrywek ligowych ma zostać zgłoszona już w kolejnym sezonie.

Po tym jak Speedway Wanda Kraków popadła w ogromne długi, przyszłość żużla w mieście stanęła pod dużym znakiem zapytania. Jest jednak nadzieja, że jeszcze w tym roku w byłej stolicy Polski znów zawarczą żużlowe motocykle, a już w kolejnym na stadionie w Nowej Hucie ponownie fani będą mogli emocjonować się ligowymi rozgrywkami.

W Krakowie powstał nowy klub żużlowy. TŻ Wanda Krakowskie Smoki jest nadzieją dla fanów na lepsze jutro żużla w mieście. Na czele stowarzyszenia stoi Marcin Kromoliński, który w przeszłości pracował w MRGARDEN GKM Grudziądz, a wcześniej krótko działał w Śląsku Świętochłowice. Kromoliński współpracuje z Damianem Juszczykiem, który był rzecznikiem prasowym Wisły Kraków, a działał również w koszykarskim MKS Dąbrowa Górnicza czy siatkarskim Aluron Virtu CMC Zawiercie.

"Chcemy stworzyć drużynę na poziomie, za którym tęsknią fani z całej Małopolski, i nie tylko. Zapewniamy, że projekt jest poważny i doprowadzimy do zamierzonego celu - budowy solidnego żużlowego ośrodka. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z KS Wanda, który to klub dzierżawi stadion od Miasta. Wierzymy, że im również dobro krakowskiego sportu leży na sercu. Nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z poprzednim podmiotem. Kibice mogą być spokojni - czas na prawdziwe, nowe otwarcie i nowe oblicze żużla pod Wawelem" - poinformował zarząd klubu w oświadczeniu przesłanym "Gazecie Krakowskiej".

Pracę nad organizacją są prowadzone już teraz. Nikt nie chce, by decydując się na start w lidze w 2021 roku, klub nie miał zabezpieczonego budżetu, a jego działanie zakończyło się niepowodzeniem po kilku miesiącach. Kibice w Krakowie mają dość mamienia obietnicami bez pokrycia. Władze nowego klubu mają nadzieję, że wspólnie z fanami uda im się zrealizować cel.

Czytaj także:
Gest mistrza. Doyle kasę za pierwszy punkt zdobyty dla Włókniarza przeleje na konto Cieślara
Bartosz Zmarzlik z identycznym zadaniem jak Robert Kubica. Ma budować rozpoznawalność Orlenu

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL