Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Bartosz Zmarzlik i Jakub Stojanowski Facebook / @StojanowskiRacing2019 / Na zdjęciu od lewej: Bartosz Zmarzlik i Jakub Stojanowski

Żużel. RzTŻ Rzeszów bierze zawodnika z importu. Wiosną ma zdawać egzamin na licencję

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Jakub Stojanowski będzie nowym zawodnikiem Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. 16-latek, który wychował się w Danii, w zeszłym tygodniu przyleciał do Rzeszowa z ojcem, aby ustalić warunki współpracy z klubem.

Stojanowski ma podwójne obywatelstwo - polskie i duńskie, a ze speedwayem związany jest od wielu lat, bo ścigał się też na miniżużlu. Na motocyklu o pojemności 500 cc jeździ od zeszłego roku. Do RzTŻ-u trafił z polecenia Adama Skowrona, polskiego mechanika zawodnika rzeszowskiej drużyny - Patricka Hansena.

W rozgrywkach 2. ligi Jakub Stojanowski ma ścigać się jako Polak, a do tego potrzebna jest mu stosowna licencja. Do pierwszego egzaminu na nią, który jest zaplanowany na 25 marca, będzie się przygotował ze szkółką RzTŻ-u. - Potem będę już gotowy do startów w lidze. Mam nadzieję, że mam na tyle umiejętności, że sobie poradzę. Jestem optymistą - mówi w rozmowie z nowiny24.pl.

Dzięki sponsorowi z Danii młody zawodnik nie musi się martwić o przygotowanie sprzętowe. Stojanowski na co dzień trenuje w Slangerup Speedway, a wspierająca ten klub firma Trasborg A/S zainwestowała w jego zaplecze sprzętowe 75 tys. duńskich koron (ok. 43,5 tys. zł). 

- Dysponuję w mojej opinii wartościowymi motocyklami. Obecnie mam dwa kompletne motocykle, a jak trzeba będzie, to postaram się także o trzeci. Te dwa motocykle przeznaczę na polską ligę - tłumaczy Stojanowski, którego idolem jest Tomasz Gollob.

Trener Janusz Stachyra będzie miał w kim wybierać przy ustalaniu składu. Oprócz Stojanowskiego do swojej dyspozycji będzie miał także kilku innych młodzieżowców - Patryka Zielińskiego, Mateusza Majchera, Huberta Banasia, Konrada Miłkosia i Jakuba Srokę.

Przeczytaj także: 
Nasza redakcja typuje 2. ligę. Trzej zdecydowani gracze w walce o awans i debiutant w play-offach
Darcy Ward odkrył karty. Australia pojedzie z Polską w najmocniejszym składzie!

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: doznała kontuzji kolana i… Sama je sobie nastawiła!TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy typujesz, że Jakub Stojanowski będzie podstawowym zawodnikiem RzTŻ-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL