Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Lisiecki WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Wojciech Lisiecki.

Żużel. Wojciech Lisiecki nie musi płacić za żółtą kartkę. GKSŻ zawiesiła karę

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wojciech Lisiecki nie musi płacić za żółtą kartkę, którą otrzymał podczas meczu Wandy Kraków z PSŻ-em Poznań. - Zawodnik przysłał do nas pismo. Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu kary - mówi nam przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

O sprawie Wojciecha Lisieckiego informowaliśmy już wcześniej. Zawodnik żalił się, że jeździł w Wandzie Kraków za darmo, więc nie ma pieniędzy, żeby zapłacić za żółtą kartkę. A to oznaczałoby w praktyce, że żużlowiec nie zostanie potwierdzony do startów. Lisieckiemu próbowali pomóc kibice. W internecie została uruchomiona zbiórka. Zebrane środki miały pomóc zawodnikowi w kontynuowaniu kariery.

Rzecz w tym, że całego zamieszania mogło nie być, gdyby Lisiecki napisał do GKSŻ pismo i wyjaśnił swoją sytuację. Wcześniej w jego sprawie interweniował wprawdzie Krzysztof Cegielski, ale żużlowa centrala potrzebowała oficjalnego dokumentu, żeby podjąć temat. Lisiecki w końcu pismo stworzył. Wysłał je do GKSŻ, a centrala od razu pochyliła się nad jego prośbą.

- Kara została zawieszona. Wojciech Lisiecki nie musi płacić za żółtą kartkę - mówi nam Piotr Szymański. - Sytuacja zawodnika jest szczególna, bo wszyscy doskonale wiedzą, co stało się w Krakowie. Nie chcemy blokować w ten sposób zawodnika, który jest w trudnym położeniu. Uważamy, że powinien wyjechać na tor. Nie ma żadnych przeszkód, żeby tak się stało. Temat jest zamknięty - podsumowuje przewodniczący GKSŻ.

Zobacz także:Wstrząsające wyznania Maksymiliana Bogdanowicza. Mówi, że był wrakiem

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a

Czy GKSŻ podjęła dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL