Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin VaculikWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Martin Vaculik

Żużel. Falubaz na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Co ze sparingiem z Kolejarzem?

Dawid Borek
Dawid Borek
Koronawirus w Polsce został potwierdzony. Pierwszy chory pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. W żużlowym Falubazie zachowują spokój, choć jeden sparing stanął pod znakiem zapytania.

Zarażony koronawirusem pacjent wrócił niedawno z festiwalu karnawałowego w niemieckim Heisenbergu. To mieszkaniec Cybinki, przygranicznej wsi niedaleko Frankfurtu nad Odrą. 

Do szpitala w Zielonej Górze trafił 2 marca, dwa dni później potwierdzono u niego koronawirusa. To pierwszy przypadek choroby COVID-19 w Polsce. Zielona Góra żyje w strachu.

Paniki nie ma z kolei w żużlowym Falubazie Zielona Góra. - Nic się nie dzieje, działamy dalej. Pracujemy normalnie - uspokajają w klubie.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Tymczasem prezydent miasta Janusz Kubicki poinformował o odwołaniu imprez masowych zaplanowanych na dwa najbliższe tygodnie.

- Po konsultacjach z wojewodą podjęliśmy decyzję, iż wszystkie imprezy masowe, które zaplanowane są na najbliższe dwa tygodnie, zostaną odwołane. To element zapobiegania, bo przypadek, który pojawił się w Polsce, dotyczy osoby, która przyjechała z Niemiec właśnie z imprezy masowej. Uważamy, że lepiej zapobiegać takim wydarzeniom niż prowokować los - przekazał Kubicki.

Pod znakiem zapytania stanął zaplanowany na 15 marca sparing między Falubazem Zielona Góra a OK Bedmet Kolejarzem Opole. Niewykluczone, że mecz kontrolny odbędzie się, jednak bez udziału publiczności.

Kolejny domowy sparing zielonogórskich żużlowców zaplanowany jest na 21 marca (z Fogo Unią Leszno). Pierwsze zawody ligowe sezonu 2020 w Winnym Grodzie odbędą się z kolei 12 kwietnia, gdy zielonogórzanie w 2. kolejce PGE Ekstraligi podejmą Eltrox Włókniarza Częstochowa

Szersza dyskusja na temat koronawirusa w polskim żużlu będzie prowadzona 16 marca w trakcie spotkania prezesów klubów PGE Ekstraligi. Szefowie Ekstraligi Żużlowej dostali już raport WHO ws. epidemii. - Wszystkie rozgrywki w naszym kraju też toczą się bez zakłóceń. Jak będzie epidemia, to będziemy współpracować ze służbami państwa - mówił nam Wojciech Stępniewski.

Zobacz też:
Żużel. Krzysztof Mrozek trzyma kciuki za Maksyma Drabika. Nie liczy na cudze nieszczęście
Żużlowi artyści. Malują 60 kasków dla gwiazd. Zaczynali od Mustanga trenera żużlowej kadry

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL