Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz w środku WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Rafał Karczmarz w środku.

Żużel. #MagazynBezHamulcow. Koronawirus rozłoży PGE Ekstraligę? Grozi jej finansowy kataklizm

 Redakcja
Redakcja
Koronowirus w Polsce. Ireneusz Zmora, były prezes Stali mówi o tym, że te mogą wpaść w spiralę długów. W Gorzowie mogą stracić pół miliona, jeśli Memoriał Jancarza i hitowy mecz z Unią odbędą się bez udziału publiczności lub też zostaną przełożone.

Zmora, który ma doświadczenie w prowadzeniu klubu, organizacji zawodów na wysokim poziomie, nie raz obracał dużymi pieniędzmi spróbuje odpowiedzieć na wiele ważnych pytań dotyczących zagrożeń wynikających z ewentualnym rozprzestrzenianiem się po Polsce koronawirusa. 

Jaki wpływ zaraza może mieć na ligi żużlowe, które planowo ruszają za miesiąc. Co stanie się w przypadku, gdy imprezy będą odwoływane, jakie stanowisko powinna zająć PGE Ekstraligi i jak ustosunkowywać się do decyzji wojewodów, którzy na wypadek wybuchu epidemii powoli zastanawiają się nad zamykaniem obiektów sportowych. Czy to jeszcze prewencja, czy już panika?

Zmora opowie o ekonomicznych skutkach meczów przy pustych trybunach, w jak dużym stopniu brak publiczności obciąży budżety klubów, jakiego rzędu są to kwoty. Co zrobić z kibicami, którzy zakupią karnety, a nie wejdą na stadion, jak wytłumaczyć sponsorom, że ich reklamy będą eksponowane, co najwyżej w telewizji. No i jak w dalszej perspektywie na przekładanie spotkań może zareagować platforma Canal Plus, która posiada prawa do pokazywania dwóch najwyższych poziomów w naszym kraju.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Korzystając z okazji prezes Zmora zdradzi nam, czy nie tęskni za żużlem, czy rozbrat z czarnym sportem wyszedł mu na dobre, i czy nie wydaje mu się, iż odszedł ze Stali dwa lata za późno, jak parę osób mu zarzuca. Będzie też o tym, co porabia aktualnie.

Pan Ireneusz wyrazi swoją opinię na temat zmiany decyzji Rafała Karczmarza. Zawodnik zadeklarował po sezonie, że kończy karierę, nie udał się z całym zespołem nawet na obóz, a ostatnio poinformował, że jednak przemyślał sprawę i jazda w lewo nadal go bawi. Dowiemy się, które mecze w Gorzowie są najbardziej kasowe.

Na koniec słówko o prezesie nowego projektu - Wandy Krakowskich Smoków. Szef działu żużlowego WP SportoweFakty - Dariusz Ostafiński połączy się w tym celu z kolegą redakcyjnym - Kamilem Hynkiem. Co wiemy, a właściwie, czego nie wiemy o Marcinie Kromolińskim, jakie na jego temat krążą opowieści w środowisku. Padną zestawienia z Ireneuszem Nawrockim, czy to przypadkiem nie ten sam kaliber wizjonerstwa, co były właściciel Stali Rzeszów.

Jak w przypadku człowieka znikąd są zobowiązane zachować się GKSŻ i PZM. Przede wszystkim, czy w razie kolejnej wpadki krakowski żużel dostanie trzecią szansę na powstanie z kolan.

Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 5.03 o godz. 18:00 pod tym linkiem!

CZYTAJ TAKŻE: Apel Dobruckiego: Jeśli nie chcemy żużlowców spadających z motocykli, wprowadźmy limity
CZYTAJ TAKŻE: Kuriozalna prośba ministerstwa zdrowia do PZM

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL