Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigorij ŁagutaWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta

Żużel. Koronawirus odwoła Memoriał Edwarda Jancarza? Prezes Stali nie wytrzymał. Mówi o polityce kosztem sportu

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został potwierdzony w Zielonej Górze i w województwie lubuskim wydarzenia sportowe odbywają się bez publiczności. Co będzie z memoriałem Edwarda Jancarza? - Nie wiem, ale już obrywamy - mówi nam prezes Grzyb.

W Gorzowie Wielkopolskim mecz Energa Basket Ligi Kobiet odbył się bez udziału publiczności. Tak samo będzie ze spotkaniem 16. kolejki grupy B I ligi piłkarzy ręcznych pomiędzy Stalą Gorzów i Siódemką Miedź Legnica. A przecież wielkimi krokami zbliża się Memoriał Edwarda Jancarza (został zaplanowany na 28 marca), który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z przerażeniem na całą sytuację patrzy prezes truly.work Stali Gorzów.

- Ręce mi opadają. Mamy już politykę kosztem sportu. Mam wrażenie, że niektórym ten temat jest na rękę, bo nie mówi się o innych rzeczach. To wszystko zaszło za daleko. Chciałbym wierzyć, że opamiętanie jeszcze nadejdzie i ludzie, którzy podejmują tak ważne decyzje, będą mieć trochę oleju w głowie - komentuje Marek Grzyb.

Prezes mówi nam, że decyzji w sprawie memoriału jeszcze nie ma, ale klub już ma poważne problemy. - Jesteśmy na takim etapie, że powinniśmy sprzedawać karnety i promować memoriał, a odpowiadamy na pytania kibiców, czy mają kupować wejściówki. Pisze do nas naprawdę mnóstwo ludzi. Wszystko stoi w miejscu. Najbardziej boli mnie jednak brak logiki i konsekwencji. Rozumiem, że bezpieczeństwo jest ważne, ale w tym przypadku mamy do czynienia ze zwykłym sianiem paniki - tłumaczy.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: doznała kontuzji kolana i… Sama je sobie nastawiła!

O jakim braku konsekwencji mówi Grzyb? - Dlaczego szkoły i przedszkola są otwarte, działa komunikacja miejska, a ogranicza się udział publiczności w wydarzeniach sportowych? Gdzie w tym wszystkim jest jakaś logika i konsekwencja? Dla mnie to jakoś paranoja. Wychodzi na to, że coś dzieje się głównie kosztem sportu i to jeszcze nie całego, bo przecież mecze piłkarskiej ekstraklasy odbywają się normalnie - przekonuje prezes Stali.

- Nikt mi nie powie, że normalne jest zamknięcie dla kibiców meczu, na którym byłoby 300 - 400 osób, kiedy otwarte są szkoły i przedszkola. Czym to się różni i o co tu naprawdę chodzi? Mam już tego powoli dość, bo przez to straszenie ludzi rykoszetem najbardziej dostają kluby sportowe. Mam rozumieć, że wirus rozprzestrzeni się na wydarzeniach sportowych, ale w szkołach i komunikacji miejskiej już nie? Przecież to jest jakiś totalny nonsens - podsumowuje.

Zobacz także:
Dramatyczny apel Dobruckiego
Cieślak o Janowskim: Wypowiedzi Maćka mnie bulwersują

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy zgadzasz się z prezesem Markiem Grzybem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (53):

Wszystkie komentarze (53)

Komentarze (53)

×
    Wszystkie komentarze (53)
    PRZEJDŹ NA WP.PL