Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Woryna w meczu kadry WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Kacper Woryna w meczu kadry.

Sobota na torze: Woryna i Pedersen już trenują. Gorican wiosenną stolicą żużla?

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Dzieci w szkołach z wytęsknieniem czekają na okres wielkanocny, ciepłe kurtki lądują w szafach, a ptaki wracają z ciepłych krajów - nadchodzi wiosna, a wraz z nią sezon żużlowy w Polsce. Część zawodników rozpoczęła już treningi.

Niestety, pogodzie nad Wisłą wciąż daleko do żużlowego ideału. Przechodzące nad krajem ulewy wymuszają na klubach zmiany w planach treningowych. Sztab szkoleniowy Car Gwarant Startu Gniezno rozważa więc wyjazd do Gorican, by odbyć próbne jazdy na prywatnym torze Juricy Pavlica. Ostateczna decyzja ma zapaść w poniedziałek rano. Czytaj więcej TUTAJ!

Chorwacki tor Pavliców - tradycyjnie już o tej porze roku - przeżywa prawdziwe oblężenie. Jakiś czas temu zdjęciami z Gorican chwalili się m.in Artiom Łaguta i zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz Matic Ivacic, w sobotę trenowali tam zaś niemieccy żużlowcy na czele z Maxem Dilgerem oraz wiążący spore nadzieje z przyszłym sezonem Kacper Woryna. Taka tendencja nie może nikogo dziwić. Próżno szukać drugiego obiektu z tak zaawansowaną infrastrukturą w tej - dużo cieplejszej - części starego kontynentu.

Sporo do zaoferowania żużlowcom ma w marcu również Francja. Tamtejsze stadiony wyglądają może i nieco prowizorycznie, jednak warunki pogodowe są tak wspaniałe, że od kilku tygodni odbywają się na nich zawody ligowe. To właśnie ta destynacja najbardziej przypadła do gustu Rasmusowi Jensenowi i Nicolaiowi Klindtowi. Duńczycy postanowili rozgrzać motocykle w sobotę na torze w Macon. Kliknij TUTAJ i zobacz jak próbne jazdy skomentował zawodnik Zdunek Wybrzeża.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi


Jak się jednak okazuje, nawet w północnej części Europy można znaleźć odpowiednie miejsce do trenowania już w wigilię Dnia Kobiet. Udowodnili to dwaj bardziej doświadczeni żużlowcy z kraju Hamleta - Niels Kristian Iversen i Nicki Pedersen. Pierwszy objeżdżał się w angielskim Sheffield, drugi zdecydował się pokręcić kółka w ojczyźnie - wybrał się na tor we Fjelsted. 

Kiedy kibice mogą spodziewać się ryku silników GM-a w polskich miastach? Większość klubów zamierza rozpocząć treningi już w przyszłym tygodniu. Sporo zależy jednak od pogody. W wielu drużynach zawodnicy dowiedzieli się już, że jazdy zaplanowane na poniedziałek i wtorek nie dojdą do skutku.

Póki co najbliżej wyjazdu na tor są żużlowcy eWinner Apatora Toruń. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wyjadą oni na owal Motoareny już w poniedziałek. Kibice z Grodu Kopernika mogą spodziewać się na tym treningu wielu gości z Ekstraligi, przede wszystkim reprezentantów MRGARDEN GKM-u Grudziądz.

Czy pogoda pozwoli wszystkim klubom wyjechać na tor w przyszłym tygodniu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL