Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Niels Kristian IversenWP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen

Żużel. Koronawirus. Władze brytyjskiego żużla wydały komunikat. Apelują do zawodników i działaczy

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Speedway Control Bureau (zarządca brytyjskiego żużla) wydało we wtorek komunikat w sprawie koronawirusa. Na razie nie ma mowy o przekładaniu zawodów, ale wystosowano apel do zawodników i działaczy.

- W świetle dobrze udokumentowanego koronawirusa na całym świecie, Speedway Control Bureau jako organ zarządzający brytyjskim żużlem, zwróci się do wszystkich zawodników i oficjeli, aby unikali niepotrzebnych podróży do innych krajów, w szczególności do tych, gdzie jest zwiększona liczba przypadków wirusa. Zawodnicy lub działacze, którzy mają objawy wirusa, proszeni są o izolację i kontakt z klubami. SCB nadal będzie monitorować sytuację - czytamy w komunikacie opublikowanym na speedwaygb.co.

Wszystko więc wskazuje na to, że sezon na Wyspach Brytyjskich zostanie zainaugurowany w ten weekend. Oczywiście jeśli na przeszkodzie nie stanie pogoda. - Bez ograniczeń dotyczących wydarzeń sportowych w Wielkiej Brytanii nie ma powodu do paniki i odwoływania spotkań na żużlu - mówi Rob Godfrey.

W sobotę na torze w Scunthorpe rozegrany ma zostać coroczny turniej charytatywny - Ben Fund Bonanza, natomiast w niedzielę zawody z okazji 50-lecia żużla w Peterborough. W tej drugiej imprezie udział weźmie m.in. uczestnik cyklu Grand Prix - Niels Kristian Iversen.

Oba turnieje zostały zaplanowane na godz. 15:00. Relacje tekstowe będzie można śledzić na WP SportoweFakty.

Zobacz także:
Koronawirus. Żużlowa mapa terenów zagrożonych
Kolejarz Opole przyspiesza w sprawie transferu Dawida Lamparta

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL