Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion w Rzeszowie WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: stadion w Rzeszowie

Żużel. Tor w Rzeszowie w rękach RzTŻ. Wiadomo, kto go przygotuje

Dawid Borek
Dawid Borek
Dobre wiadomości z Rzeszowa. "Tor w naszych rękach" - ogłosiło Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, które wkrótce rozpocznie przygotowywanie nawierzchni przy Hetmańskiej.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

"Pragniemy uspokoić i poinformować, że tor przy Hetmańskiej 69 w sezonie 2020 będzie przygotowywany przez naszych profesjonalistów na czele z Januszem Stachyrą" - poinformowali rzeszowianie w mediach społecznościowych.

Ciekawe jest w tym wszystkim to, że za przygotowanie domowego toru RzTŻ Rzeszów w sezonie 2020 formalnie będzie odpowiadał nie sztab szkoleniowy, a zewnętrzna firma. Ta będzie jednak bezpośrednio związana z Januszem Stachyrą i spółką.

"Nasz sztab został głównym podwykonawcą tej firmy i to na naszych barkach będzie spoczywać przygotowanie nawierzchni na różnego typu zawody oraz treningi" - wyjaśnili przedstawiciele rzeszowskiego klubu.

Rozwiązanie kwestii infrastrukturalnych sprawiło, że RzTŻ Rzeszów w środę rozpoczęło prace nad nawierzchnią. "Jeśli pogoda będzie łaskawa, to w niedalekiej przyszłości nasz zespół będzie mógł rozpocząć treningi na torze w Rzeszowie" - opisano.

Zgodnie z terminarzem, RzTŻ Rzeszów ma rozpocząć nowy sezon 2. Ligi Żużlowej 4 lub 5 kwietnia, domowym meczem z OK Bedmet Kolejarzem Opole.

Zobacz też:
Żużel. Renat Gafurow nie pęka przed koronawirusem. W sobotę pojedzie do niemieckiego Wittstocku na trening
Żużel a koronawirus. Kluby dzwonią do GKSŻ i pytają, co z treningami. Mamy jasne stanowisko

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL