Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Bewley Newspix / Michał Golda / Na zdjęciu: Daniel Bewley

Żużel. Bewley musiał się stawić na żądanie Belle Vue. Sparta uzbroiła swojego zawodnika w wiedzę

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Dan Bewley dostał od działaczy, lekarza i trenera Sparty wiedzę w zakresie koronawirusa. Ma to związek, z tym że żużlowiec musiał się stawić na wezwanie swojego angielskiego klubu. Belle Vue normalnie szykuje się do sezonu.

- Wolimy dmuchać na zimne - mówi nam oficer prasowy Betard Sparty Wrocław Adrian Skubis. - Trener Mariusz Cieśliński przekazał Danowi, ale i też pozostałym zawodnikom wskazówki dotyczące aktywności fizyczne w czasach wirusa. Wiadomo, że nie można się forsować, bo wtedy organizm jest mniej odporny. Nasz trener przekazał też informacje i zalecenia dotyczące suplementacji, która może wesprzeć i wzmocnić organizm.

Sparta nie mogła zabronić Danielowi Bewleyowi stawienie się w klubie z Belle Vue Aces, bo Anglicy nic sobie nie robią z koronawirusa i normalnie szykują się do sezonu. Robią spotkania z kibicami, trenują, lada moment przystąpią do ligowej rywalizacji. - Mogliśmy jednak Dana uzbroić w wiedzę i to zrobiliśmy. Dostał taką praktyczną wiedzę, nawet w zakresie takich najprostszych czynności. Inni zawodnicy też wiedzą, jak się zachowywać w czasach koronawirusa - dodaje Skubis.

Z informacji przekazanych nam przez Spartę wynika, że wszyscy zawodnicy wrocławskiej drużyny czują się dobrze. Teraz klub robi wszystko, żeby nikomu z zespołu nie stała się żadna krzywda. Dekalog dotyczący postępowania wobec koronawirusa, który opublikowano na klubowej stronie, został też przekazany każdemu z żużlowców.

Czytaj także:
Prezes PGE Ekstraligi: Wirus zaatakuje budżety klubów
Ostafiński: Żużel w czasach zarazy. Łatwy cel dla koronawirusa

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy pozostałe kluby PGE Ekstraligi też powinny uzbroić zawodników w wiedzę dotyczącą koronawirusa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL