Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam EllisWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Adam Ellis

Żużel. Ambitne cele Adama Ellisa. Brytyjczyk wierzy, że w przyszłości pojedzie w Grand Prix

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Nie ścigam się, by zostać tam, gdzie jestem w tej chwili - powiedział Adam Ellis. 24-letni Brytyjczyk stawia sobie ambitne cele, które ostatecznie mają doprowadzić go do jazdy w cyklu Grand Prix.

W ciągu trzech ostatnich lat Adam Ellis zdobył dwa tytuły mistrza Anglii wraz z zespołem Swindon Robins. Był także uczestnikiem IMŚJ i pełnił funkcję rezerwowego podczas ubiegłorocznej edycji Speedway of Nations.

24-letni Brytyjczyk jest zdeterminowany do tego, aby dostać się na najwyższy poziom. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dotarcie na szczyt niektórym zawodnikom zajmuje więcej czasu.

- Nie ścigam się, by zostać tam, gdzie jestem w tej chwili - powiedział Adam Ellis w rozmowie z portalem speedwaygp.com. - Każdy, kto się ściga, chce prezentować najwyższy poziom. Kiedy zacząłem jeździć w Wielkiej Brytanii w wieku 16 lat wiele osób wywierało presję i mówiło "za pięć lat będziesz robić to i tamto" - dodał Brytyjczyk.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a

- To nie do końca tak działało, ale nadal czuję, że każdego roku robię postępy. W tej chwili robię wszystko, co mogę - skomentował Ellis, który w polskiej lidze związał się z drugoligowym RzTŻ Rzeszów.

Adam Ellis w swojej dotychczasowej karierze nie unikał porównań do dwa lata młodszego Roberta Lamberta. - Zawsze mu mówię, że powinien być na tym samym etapie, na którym znajduje się w tej chwili Lambert - tłumaczył menadżer Swindon Robins, Alun Rossiter.

- Jest niezwykłym jeźdźcem. On jest bardzo utalentowany - ocenił swojego rodaka Ellis. 24-latek zapowiedział jednocześnie, że będzie starał się notować ciągły progres, aby w przyszłości znaleźć się w Grand Prix. Jego zdaniem jazda w cyklu to cel każdego żużlowca. - Wiem, że to nie wydarzy się z dnia na dzień - zakończył.

Czytaj także:
- Witold Skrzydlewski: Liga w maju lub czerwcu? Możemy zapomnieć. Żużla w tym roku może nie być (wywiad)
Za i przeciw. Polski żużel poddany kwarantannie. Oby nie spełniła się przepowiednia Kononowicza

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Adam Ellis awansuje w przyszłości do Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL