Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rywalizacja w meczu Betard Sparty z MRGARDEN GKM-em WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Rywalizacja w meczu Betard Sparty z MRGARDEN GKM-em

Żużel. Dwie pierwsze rundy PGE Ekstraligi przełożone!

Dawid Borek
Dawid Borek
Zarząd Ekstraligi Żużlowej w porozumieniu z radą nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym oraz wszystkimi klubami zdecydował o przeniesieniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Taki ruch oznacza PGE Ekstraliga 2020 wystartuje, o ile będzie to możliwe, 17/19 kwietnia, od spotkań 3. rundy. Z kolei mecze 1. i 2. kolejki rozegrane zostaną w nowych terminach, które są jednocześnie datami rezerwowymi dla rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata.

- Zasada, która nam przyświeca i która będzie przyświecać to bezpieczeństwo wszystkich uczestników PGE Ekstraligi 2020 oraz rozgrywanie meczów z udziałem kibiców. Sport w obecnej sytuacji musi zejść na drugi plan - podkreśla Wojciech Stępniewski.

- Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę również z finansowych aspektów funkcjonowania klubów i zawodników. Cały czas przyglądamy się sytuacji i będziemy stosowali się do decyzji podejmowanych przez władze państwowe - zaznacza prezes  Ekstraligi Żużlowej.

Ewentualne kolejne decyzje dotyczące rozgrywek PGE Ekstraligi podjęte zostaną do 1 kwietnia. - Jesteśmy przygotowani na wszelkie warianty związane z kolejnymi decyzjami dotyczącymi rozgrywek, ale w tym momencie wszyscy powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby ograniczyć, na ile możemy, zagrożenia - mówi Stępniewski.

1. runda (przełożona)

24 kwietnia
Betard Sparta Wrocław - Speed Car Motor Lublin
Eltrox Włókniarz Częstochowa - MRGARDEN GKM Grudziądz  

26 kwietnia
truly.work Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno
ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra 

2. runda (przełożona)

12 czerwca
Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław
MRGARDEN GKM Grudziądz - ROW Rybnik

14 czerwca 
Falubaz Zielona Góra - Eltrox WŁÓKNIARZ Częstochowa
Speed Car Motor Lublin - truly.work Stal Gorzów

Zobacz też:
Żużel. Przemysław Pawlicki miał gorączkę. Zapewnia jednak, że już czuje się lepiej
Żużel. Koronawirus. Oficjalnie: Inauguracja 1. i 2. ligi przełożona! El. Złotego Kasku także

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL