Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz brytyjskiej Premiership / Mecz brytyjskiej Premiership

Żużel. Anglicy nic nie robią sobie z koronawirusa. Czy to kraina nieodpowiedzialności?

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
W sobotę oficjalnie rusza sezon żużlowy na Wyspach. Zainaugurują go zawody Ben Fund Bonanza w Scunthorpe. Tamtejsi działacze mają w nosie koronawirusa. Kompletnie lekceważą pandemię, mimo że w ich kraju sytuacja też jest nieciekawa.

Anglicy idą po prąd decydując się na jazdę w tak ekstremalnie trudnym czasie. Dookoła odwoływane są wszelkie imprezy sportowe. Nawet angielska Premier League, gdzie przecież są olbrzymie pieniądze, odeszła od pomysłu gry w takich warunkach. Organizowanie imprezy sportowej w przypadku postępującej pandemii to olbrzymie ryzyko. Nie wszyscy jednak najwyraźniej zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. - Świetna wiadomość, ścigajmy się - napisał na Twitterze Nicolai Klindt, gdy stało się jasne, że sezon żużlowy na Wsypach Brytyjskich ruszy normalnie.

Przytaczamy wpis zawodnika, który co prawda pochodzi z Danii, ale idealnie wpisuje się w mentalność i podejście Brytyjczyków do tematu koronawirusa. Wystarczy prześledzić słowa premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, który powiedział niedawno, że obywatele kraju muszą przygotować się na śmierć swoich bliskich, bo w walce z wirusem niewiele da się zrobić.

Oczywiście nie sugerujemy, że Anglicy kompletnie zlekceważyli powagę sytuacji, ale ewidentnie ich podejście wydaje się mocno frywolne. Niepokojące są doniesienia osób, które na stałe mieszkają na Wyspach. Bartosz Białkowski, bramkarz Millwall FC, w rozmowie z portalem Weszło.com, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat zachowania tamtejszych ludzi.

- Sytuacja jest bardzo poważna, nie można tego bagatelizować i podchodzić do wszystkiego na zasadzie "jakoś to będzie". Londyn niezmiennie tętni życiem. Piątek wieczorem, ludzie ruszają do restauracji i klubów, wychodzą na imprezy jakby nigdy nic. Moim zdaniem to głupota, nie rozumiem tego - przekazał były reprezentant Polski.

Zdaje się, że podobne podejście wyznają żużlowi działacze. Robią coś absolutnie na siłę, co raczej i tak nie sprawi, że żużlowi kibice z wypiekami na twarzy czekać będą na jazdę w kółko. Zresztą i tak obsada sobotnich zawodów Ben Fund Bonanza na kolana nie rzuca. Pojedzie w nich drugi, jeśli nie trzeci garniturów zawodników. Najlepsi postanowili siedzieć w domu i czekać na poprawę sytuacji. Apelował o to m.in. mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Przemysław Pawlicki miał gorączkę. Zapewnia jednak, że już czuje się lepiej

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Żużel. Dwie pierwsze rundy PGE Ekstraligi przełożone!

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy zachowanie angielskich działaczy jest nieodpowiedzialne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

 • Vinetu Zgłoś
  W tej sytuacji u Brytoli będzie podobnie jak u Włochów !Przybywa stan niestety sponsorów zakładów pogrzebowych .
  • DB Magpie Zgłoś
   To nie jest tak ,że Anglicy lekceważą to zagrożenie i nic nie robią.Poprostu mają inne procedury działania.Na razie stosuje się praktyki prewencyjne tzn cały czas mówi się o częstym
   Czytaj całość
   myciu rąk,zasłanianiu nosa i ust przy kichaniu lub kaszlu czy pozostaniu w domu tych ,którzy mają gorączkę lub ostry kaszel conajmniej 7 dni.Odwołuje się też wizyty w przychodniach lekarskich ,które nie są konieczne.Wiem bo mi odwołano kontrolne badanie krwi .Jednak póki co nie mają zamiaru wprowadzać procedur takich jak ostatnio Włochy Polska czy Hiszpania.Zawieszenia rozgrywek w PL jest podyktowane tym ,że trener Arsenalu Mikel Arteta zachorował przez Covid -19.Również kilku zawodników Leicester City poczuło się źle.Jednak na razie społeczeństwo stara się żyć w miarę normalnie choć już widać wpływ Covid-19 na zachowania ludzi i często nie podają sobie rąk na przywitanie.Ostatnio premier oznajmił,że na razie nie zamknie szkół bo uważają ,że to nie będzie mieć zbyt dużego wpływu na nie rozprzestrzenianie się wirusa.A wczoraj powiedział,że mają na razie wprowadzić 4-o miesięczną kwarantannę dla ludzi powyżej 70-ego roku życia.
   • Patomorfolog Zgłoś
    Mam nadzieję że pandemia na wyspach zacznie się od Liwerpoolu , gdzie stado kibiców z Hiszpanii dokładnie rozniosło COVID - 19 po całym mieście . 00 Odpowiedz
    Wszystkie komentarze (24)

    Komentarze (24)

    ×
     Wszystkie komentarze (24)
     PRZEJDŹ NA WP.PL