Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Woryna WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kacper Woryna

Żużel. Koronawirus. Ważny apel Kacpra Woryny. Dbajcie o siebie i zachowajcie spokój

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Koronawirus wyhamował jakiekolwiek działania ROW-u Rybnik. Klub zalecił zawodnikom pozostanie w domach. Ze spokojem przyjął też decyzję o wstrzymaniu treningów. Ze względu na zamknięcie granic i tak nie mogliby w nich uczestniczyć obcokrajowcy.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

ROW Rybnik był w pełni przygotowany do pierwszego wyjazdu na tor po zimowej przerwie. Pierwotnie klub brał pod uwagę scenariusz, w którym zawodnicy wyjadą na obiekt przy ul. Gliwickiej bez udziału publiczności, aby tym samym ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Sytuacja zmieniła się po tym, jak GKSŻ zakazała przeprowadzania treningów na polskich torach. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie osób działających w środowisku żużlowym.

- Zdajemy sobie sprawę, że dziś wszyscy musimy mocno przewartościować swoje priorytety. Dziś najważniejsza jest walka z koronawirusem, a nie rozgrywki sportowe. Rybnik na polskiej mapie pandemii wirusa niestety jest mocno widoczny - mówił jeszcze kilka dni temu na stronie klubowej prezes Krzysztof Mrozek.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Odwołanie dwóch pierwszych kolejek PGE Ekstraligi sprawiło, że nikt też nie musi się spieszyć ze wznawianiem jazd po zimowej przerwie. Zwłaszcza że polski rząd zamknął granice przed obcokrajowcami. Vaclav Milik, Andrzej Lebiediew czy Siergiej Łogaczow nie mogą w tej chwili wjechać na nasze terytorium.

W innej sytuacji są Troy Batchelor oraz Robert Lambert, którzy przebywają na Wyspach Brytyjskich, gdzie tamtejsi działacze nie zamierzają wstrzymywać rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Póki Brytyjczycy nie zmienią swojego podejścia, Batchelor i Lambert będą się ścigać. Chyba, że sami postawią się swoim szefom i zaprotestują przeciwko rozgrywaniu spotkań w czasach pandemii. 

Apel do kibiców w trudnych chwilach wystosował też Kacper Woryna, kapitan rybnickiego ROW-u. "Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać... Dbajcie o siebie i zachowajcie spokój" - napisał w social mediach 23-latek. Jeśli fani dostosują się do jego prośby, pandemię koronawirusa uda się szybciej powstrzymać.

Czytaj także:
Dwie pierwsze rundy PGE Ekstraligi przełożone
Stal Gorzów zamyka klub z powodu koronawirusa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy zamierzasz dołączyć do akcji #zostańwdomu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Jak widać mieszkańcy mego miasta wzięli sobie do serca JEDYNIE chodzą z psami kotkami oraz ze swoimi pupilami ,Pozdrawiają się z daleka .Ruch mały w miejskiej komunikacji jedzie nie
  Czytaj całość
  wiele osób świątynie świecą pustkami .Może ta zaraza potrwa krótko i nie dojdzie już do więcej zgonów,oraz zakażeń .
  • RybnikUnited Zgłoś
   Amon jesteś imbecylem pozbawionym jakiejkolwiek przyzwoitości. Zrób w tych trudnych czasach coś dobrego i zniknij z tego forum na zawsze.
   • AMON Zgłoś
    "apeluje" ten co "pożegnał kolegę " z toru ŚWIĘTEJ Pamięci Krystiana Rempałę był na pogrzebie i zapalił znicz na mogile "kolegi " z toru .
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL