Najnowsze Wyniki/Kalendarz
narada w Get Well Plecami obrócony lider Jason DoyleWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: narada w Get Well. Plecami obrócony lider Jason Doyle

Żużel. Nowy junior przyjdzie do Torunia. Apator ubiegł rywali zza miedzy

Artur Babicz
Artur Babicz
Krzysztof Lewandowski był jednym z najgorętszych nazwisk wśród zawodników, którzy jeszcze nie posiadają licencji na motocykle 500 ccm. Chętnych na pozyskanie wychowanka BTŻ Bydgoszcz było wielu, jednak wybór padł na eWinner Apator Toruń.

Krzysztof Lewandowski jest uważany za jednego z najzdolniejszych zawodników w swojej kategorii wiekowej. Swoją przygodę z motocyklami zaczynał w BTŻ Polonii Bydgoszcz. Jednak podobnie jak Wiktor Przyjemski (inny wychowanek BTŻ-u), wraz ze swoimi rodzicami zdecydował się na kontynuowanie przygody ze speedwayem w innym klubie. 

Lewandowski w sezonie 2019 reprezentował barwy Aforti Startu Gniezno. Jako żużlowiec ekipy z pierwszej stolicy Polski nie święcił jednak dużych sukcesów. Zajął 6. lokatę w Indywidualnym Pucharze Polski oraz 8. miejsce w Pucharze PGE Ekstraligi. Pomimo braku imponujących wyników, 15-latek był jednym z "najgorętszych nazwisk" w swojej kategorii wiekowej. Od jakiegoś czasu zawodnik znajdował się w orbicie zainteresowań wielu klubów, m.in. eWinner Apatora Toruń, Abramczyk Polonii Bydgoszcz czy MRGARDEN GKM-u Grudziądz.

Ostatecznie według doniesień "Expressu Bydgoskiego" młody żużlowiec trafił do Torunia. W ten sposób młodzieżowiec trafił pod opiekę Tomasza Bajerskiego. W sezonie 2020 Lewandowski będzie mógł startować wyłącznie w imprezach młodzieżowych, a ze względu na wiek w lidze kibice ujrzą go najwcześniej w 2021 roku. 

Zobacz także:Czy Brytyjczycy zainwestują w polski speedway?
Zobacz także:Wyjątkowy rok dla Startu Gniezno

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy Krzysztof Lewandowski w najbliższych latach będzie podstawowym juniorem eWinner Apatora Toruń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL