Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andriej Karpow na prowadzeniu WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow na prowadzeniu

Żużel. Wilki Krosno dokonały symulacji rozpoczęcia sezonu nawet od sierpnia. Niedługo kolejne wzmocnienia!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Koronawirus sparaliżował start sezonu żużlowego. Nie wiadomo kiedy rozgrywki ligowe będą mogły ruszyć, ale mimo to w Wilkach Krosno zachowują spokój, bo uważają, że 2. liga ze względu na swoją liczebność mogłaby ruszyć nawet w wakacje.

- Przyglądamy się temu co się dzieje i czekamy na poprawę sytuacji. Wierzymy, że wraz z ociepleniem oraz generalnie z upływem czasu będzie coraz lepiej i liga ruszy. Start z opóźnieniem nie jest problemem - mówi prezes klubu Grzegorz Leśniak, cytowany przez serwis wilkikrosno.pl.

- Dokonaliśmy w klubie symulacji rozpoczęcia rozgrywek od każdego kolejnego miesiąca, począwszy od maja do sierpnia. Wiadomo, że niektóre imprezy indywidualne i inne, które nie są strategiczne dla naszej dyscypliny musiałyby być skrócone lub zwyczajnie anulowane w tym roku. Chodzi mi przede wszystkim o krajowe eliminacje IMP, MIMP czy turnieje o Brązowe, Srebrne i Złote Kaski. Uważam, że to nie będzie dużą stratą dla sportu żużlowego bo dla wszystkich - kibiców, sponsorów i klubów - kluczowa jest liga, a tę z powodzeniem można rozpocząć nawet na wakacjach i spokojnie przeprowadzić do końca. Zachowujemy zatem spokój, a scenariuszy na rozgrywki jest naprawdę bardzo dużo. Jest sporo terminów rezerwowych a w razie konieczności część spotkań drugoligowych można przeprowadzić niekoniecznie w niedzielę. To będzie jednak tematem analizy, gdy sytuacja będzie się normować - komentuje działacz.

Przypomnijmy, że na tę chwilę odwołano mecze 1. kolejki w 1. i 2. lidze (planowane na weekend 4-5 kwietnia) oraz dwie pierwsze rundy w PGE Ekstralidze. Wszystko wskazuje jednak na to, że przełożyć trzeba będzie więcej spotkań. Szanse, że uda się zainaugurować ligę w kwietniu są znikome. - Ważne by zachować zimną krew i nie wpadać w panikę. Rozgrywki naprawdę mogą rozpocząć się znacznie później niż w kwietniu - dodaje Grzegorz Leśniak.

Choć nie wiadomo kiedy sezon ruszy, klub zapowiada kolejne wzmocnienia. Wilki zbudowały mocny skład jeśli chodzi o seniorów, ale problemem byli młodzieżowcy. Do tej pory jedynym juniorem w kadrze jest wychowanek Kacper Przybylski, który na razie nie gwarantuje żadnych zdobyczy punktowych. Niedługo jednak obsada tej formacji w Wilkach powinna ulec poprawie.

- Fani będą pozytywnie zaskoczeni nazwiskami. Na razie trzeba jednak czekać i stosować się do zaleceń odpowiednich służb. Mocno liczę, że wszystko wróci do normy i będziemy w tym roku świadkami wielu pozytywnych wrażeń związanych z występami ekipy Wilków. Zaspokoimy tym samym olbrzymi głód fanów sportu na dobry żużel w Krośnie - podkreśla Grzegorz Leśniak.

Przypomnijmy, że wg informacji WP SportoweFakty, w drużynie Wilków na zasadzie "gościa" będą startować Bartłomiej Kowalski z Włókniarza Częstochowa i Mateusz Cierniak z Unii Tarnów.

Klub ze względu na obecną sytuację przeszedł na pracę zdalną. W zeszły weekend planowano w Krośnie zorganizować pierwsze treningi, ale ze względu na odgórny zakaz trzeba było z tego pomysłu zrezygnować. Po przerwie zimowej na tor wyjechać zdążyli tylko Eduard Krcmar i Kamil Wieczorek, choć do jazdy palą się też i inni, szczególnie Wadim Tarasienko

Przeczytaj także:
Wilki Krosno chcą modernizacji stadionu. Miasto też, ale milczy w temacie rozpoczęcia prac
Zagraniczne legendy Wilków. Krosno przede wszystkim Węgrami stało, był też trudny związek z Duńczykiem

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Ciekawie na świecie nie jest Polka też dostaje cięgi przez wirus, Jak to długo potrwa trudno powiedzieć ,Oby jak najszybciej tego wirusa się pozbyć ,
  • Kasdeja Zgłoś
   Wreszcie odpowiedni , inteligentny człowiek na stanowisku prezesa. Wreszcie wygadany ,inteligentny cwaniak . Z tego co widzę to facet pokroju pana Kępy. Wiadomo na razie nie ma sie co
   Czytaj całość
   porównywać do Lublina ale tam też zaczynali od zera . Tam też mądry człowiek wziął sie za dowodzenie i są dzisiaj tam gdzie są. Brawo dla Was panowie Kępa i Leśniak !!!!
   • bp23 Zgłoś
    Do czego ta podnieta,ligi w tym roku nie będzie i tyle na temat...
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL