Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr PawlickiWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Piotr Pawlicki.

Żużel. Koronawirus. Kibice Fogo Unii Leszno chcą pomóc. Zebrali już kilka tys. złotych na maski ochronne

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Koronawirus doprowadził do zawieszenia sezonu żużlowego, ale nie oznacza to, że kibice pozostają obojętni na to, co właśnie dzieje się w kraju. Fani Fogo Unii Leszno chcą kupić niezbędny sprzęt szpitalowi w ich mieście.

W tej chwili żużel zszedł co najmniej na drugi plan dla wielu zagorzałych fanatyków tej dyscypliny. Polska walczy bowiem z pandemią koronawirusa, przez który tymczasowo zamknięto szkoły, ograniczono ruch na granicach czy też zabroniono organizacji wszelkich imprez masowych.

Żużlowcy w naszym kraju nie mogą nawet trenować, bo GKSŻ wydała zakaz organizowania jakichkolwiek jazd na stadionach. Nie oznacza to jednak, że fani są obojętni na tę sytuację.

"Niespełna miesiąc temu każdy z nas pędził przed siebie w natłoku codziennych obowiązków, nie zwracając większej uwagi na czyhające zło za granicami naszego kraju, nawet za granicami Europy. Większość mówiła wtedy, że "mnie to nie dotyczy" - napisało w specjalnym liście Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jak zauważyli fani leszczyńskiego klubu, "do nierównej walki z niewidzialnym wrogiem stanęła przede wszystkim polska służba zdrowia". Dlatego postanowili ją wesprzeć.

"Jako dumni Polacy, mieszkańcy miasta Leszna, kibice Unii Leszno nie możemy przejść obojętnie obok tej mozolnej i ciężkiej walki z chorobą COVID-19. Po "burzy mózgów", rozmowach oraz pomysłach postanowiliśmy uruchomić zrzutkę na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Za wszystkie zebrane pieniądze chcemy zakupić najpotrzebniejsze rzeczy, które pomogą naszym "żołnierzom" w walce z koronawirusem SARS-CoV2" - zdradzili kibice "Byków" z Leszna.

Sympatycy Fogo Unii Leszno chcą za zebrane środki zakupić maski z filtrem SP3/SP2, gogle i okulary ochronne, przyłbice ochronne, rękawice czy też płyny i chusteczki do dezynfekcji.

"Mamy świadomość, że zapotrzebowanie na tego typu rzeczy jest ogromne, lecz chcemy dołożyć swoją cegiełkę do walki z wirusem. Nie wiedzą, lecz czynem mamy zamiar walczyć z niewidzialnym wrogiem!" - podsumowano w liście kibiców.

Zrzutka zorganizowana przez leszczynian jest dostępna TUTAJ. W tej chwili na jej koncie jest ponad 5 tys. zł. Pieniądze na szczytny cel postanowiło wpłacić do tej pory 90 osób. Fani za cel obrali sobie zgromadzenie co najmniej 10 tys. zł i wydaje się, że uda im się go zrealizować bez najmniejszego problemu.

Czytaj także:
PGE Ekstraliga opracowuje nowe scenariusze na sezon 2020
Marek Cieślak obawia się o swoją mamę

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL