Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice w CzęstochowieWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: kibice w Częstochowie

Żużel. Jak zachowają się kibice po koronawirusie? Kluby mogą mieć ogromny problem z frekwencją!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Arkadiusz Ładziński z drugoligowego SpecHouse PSŻ-u Poznań ma poważne obawy o dyscyplinę. Jego zdaniem start sezonu jest realny pod koniec maja lub na początku czerwca. - To jednak nie oznacza, że przyjdą tłumy kibiców - mówi nam prezes.

- Zachowanie kibiców po tej epidemii to naprawdę złożony i trudny temat. Nasze postawy już teraz zaczynają się zmieniać. Ludzie mijają się szerokim łukiem na ulicy. To nie zakończy się z dnia na dzień. Jeszcze długo będziemy ostrożni - mówi nam prezes SpecHouse PSŻ-u PoznańArkadiusz Ładziński.

Jego zdaniem wycofanie zakazu organizacji imprez masowych nie spowoduje, że kibice od razu wrócą na stadiony żużlowe. - U wielu ludzi nadal będzie widoczny strach. Powrót do normalności trochę zajmie. Poza tym nikt nie wie, kiedy wyjedziemy, choć według mnie realny jest koniec maja lub początek czerwca. W jazdę w kwietniu jakoś trudno mi uwierzyć. Musimy pamiętać o wielu ograniczeniach. Żużel to opieka medyczna podczas spotkań i treningów, a ci ludzie są teraz bardzo mocno zapracowani w związku z zagrożeniem koronawirusem. To się raczej szybko nie zmieni - podkreśla Ładziński.

W Poznaniu obawiają się o przyszłość dyscypliny, bo koronawirus ma ogromny wpływ na sytuację firm, które wspierają kluby. - Nie wiem, jak będzie i takich rozmów ze sponsorami w tej chwili nie prowadzę. To nie jest dobry moment, bo przedsiębiorcy mają swoje problemy, które ich pochłaniają - tłumaczy.

Trudno również przypuszczać, że dużym wsparciem dla klubów będą samorządy. - Nikt wprawdzie nie mówi, że nie dostaniemy dotacji, ale mamy już informację, że w tej chwili rozpatrywanie tego tematu nie jest priorytetem - podsumowuje Ładziński.

Zobacz także:
Żużlowcy z Wielkiej Brytanii nie wjadą do Polski?
Tomasz Orwat otworzył swoje serce dla innych ludzi

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z Arkadiuszem Ładzińskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Kibic z Jeżyc Zgłoś
  I tym sposobem kolejna odsłona żużla w Poznaniu dobiegła końca. Chyba nie liczy nikt na to, ze w obecnej sytuacji miasto da choć złotówkę na ten cyrk który z klubem sportowym ma
  Czytaj całość
  niewiele wspólnego. No bo kontraktowanie zawodników a nie ich szkolenie to z klubem nie ma wiele. Mamy dziś ważniejsze wydatki w mieście niż prywatny folwark prezesika.
  • RECON_1 Zgłoś
   Podejrzewam że cześć ludzi mająca dość zamknięcia będzie walila drzwiami i oknami na stadion, ale czuję że więcej nadal będzie się obawiał tego dziadostwo i będzie stronic od
   Czytaj całość
   ludzi.
   • Patomorfolog Zgłoś
    @Bog Honor Ojczyzna: Ty chory człowieku jesteś .Tobie to korona chyba na mózg zadziałała . Świat się wali a tu o takich pierdołach piszecie Ligi żużlowej czy piłkarskiej nie
    Czytaj całość
    będzie , olimpiady nie będzię , nawet jak COVID 19 trochę odpuści to ludzie będą się bać zgromadzeń .Pełne portki będą
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL