Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej Rusko, Krystyna Kloc WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Andrzej Rusko, Krystyna Kloc.

Żużel. Betard Sparta zbiera sponsorów w trudnym czasie zarazy

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Koronawirus powoduje, że świat staje w miejscu. W tym trudnym czasie jakoś muszą odnaleźć się kluby sportowe. Betard Sparta wrzuca kolejne zdjęcia z uśmiechniętym Andrzejem Rusko, prezesem klubu, w towarzystwie przedstawicieli kolejnych sponsorów.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Koronawirus uderza we wszystkie branże. Przedsiębiorstwa liczą powiększające się z dnia na dzień straty i muszą ciąć koszty. Najdobitniej przekonała się o tym gorzowska Stal, która ma stracić sponsora tytularnego - truly.work. Sprawę opisywaliśmy kilka dni temu (zobacz szczegóły). 

Obecna sytuacja to pole do popisu dla władz klubów. Mają świetną okazję do zaprezentowania zdolności menedżerskich i umiejętności zarządzania. Zadanie przed nimi karkołomne, ale niektórzy udowadniają, że się da. Betard Sparta Wrocław w ostatnich dniach pochwaliła się pozyskaniem kilku nowych partnerów, w tym aż trzech sponsorów głównych. Na zdjęciach udostępnianych przez klub widzimy uśmiechniętego prezesa Andrzeja Rusko w towarzystwie przedstawicieli sponsorów.

To nie wszystko, bo wrocławianie ogłosili też sponsora tytularnego zespołu młodzieżowego, który przystąpi do rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W tych zmaganiach klub ze stolicy Dolnego Śląska pojedzie pod szyldem ESV Sparty Wrocław.

Co ważne, Sparta realizuje wszystkie zapisy z umów z zawodnikami. Nie ma z tym żadnego problemu. Dla żużlowców, którzy zamiast trenować na torze i szykować się do rozpoczęcia sezonu, takie podejście jest bardzo ważne, bo przecież nie wiadomo jak długo jeszcze będą musieli czekać aż dane im będzie móc zacząć zarabiać na torze.

Dodajmy, że nie tylko we Wrocławiu udaje się nawiązywać nowe umowy ze sponsorami mimo pandemii. Podobnie jest np. w Częstochowie. Eltrox Włókniarz też co jakiś czas w mediach społecznościowych chwali się nowymi biznesowymi partnerami. Uzupełnijmy, że także młodzieżowcy Włókniarza mają swojego sponsora tytularnego na DMPJ - firmę Bocar - ale to było wiadomo już dawno.

Czytaj również:
Będą pod ścianą. Pojadą bez widzów

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"na Facebooku.

Komentarze (5):

 • KACPER.U.L Zgłoś
  I,oby znaleźli.Tych najbogatszych co śpią z ropą.Potem wjadą Byki jak zawsze z Kołodziejem królem orbit i psujem finałowych widowisk ale tylko z Wuueteesem i cały misterny plan
  Czytaj całość
  pójdzie w pixxdu.Rozumiemy się?:)
  • baraboszkin Zgłoś
   ...po co ten artykuł, skoro Rusko kazał wykasować ponad połowę komentarzy, jak na profilu fb WTS-u - Korea Północna, a w tych komentarzach była cała prawda o Rusce, o jego szemranym
   Czytaj całość
   WTS-ie i o jego zakłamanych sponsorach, prawdy nie wolno zagłuszać ani kasować, a jak ktoś oszukuje jak WTS to ona boli... i ma boleć...
   • ecik. Zgłoś
    Wszyscy walczą z kryzysem,a Rusko odnosi sukcesy.Ten facet jest nie do podrobienia :)
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL