Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz brytyjskiej Premiership Materiały prasowe / Eleven Sports Network / Na zdjęciu: Mecz brytyjskiej Premiership

Żużel. Koronawirus. Wielka Brytania ma coraz większe problemy. Sezon ruszy najwcześniej w połowie czerwca

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kryzys spowodowany koronawirusem w Wielkiej Brytanii przybiera na sile. Brytyjscy promotorzy zrzeszeni z stowarzyszeniu BSPA poinformowali, że rozgrywek ligowych nie uda się raczej wznowić przed 15 czerwca.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Bardzo długo Brytyjczycy zakładali, że sezon 2020 uda się rozpocząć zgodnie z planem. W Scunthorpe odbył się nawet turniej charytatywny Ben Fund Bonanza, a kluby szykowały się do pierwszych spotkań ligowych w Premiership i Championship. Ostatecznie odwołano wszystkie mecze zaplanowane na marzec, a rozgrywki zawieszono do 15 kwietnia.

Pod koniec marca miało dojść do ponownej oceny sytuacji. Jednak kryzys związany z COVID-19 w Wielkiej Brytanii jest coraz większy. W kraju notowanych jest coraz więcej przypadków zgonów na groźną chorobę, przybywa też osób zarażonych.

Dlatego premier Boris Johnson wprowadził szereg restrykcji. Brytyjczycy mogą opuszczać domy w ściśle określonych przypadkach, część z nich nie może nawet chodzić do pracy.

W tej sytuacji BSPA nie czekała na koniec miesiąca, by zadecydować o przyszłości rozgrywek. "Według naszego stowarzyszenia najprawdopodobniej nie uda się rozpocząć sezonu wcześniej niż przed 15 czerwca. Jest to związane z kryzysem wywołanym przez koronawirusa" - napisano w krótkim komunikacie.

Według ostatnich danych, w Wielkiej Brytanii wykryto ponad 8 tys. zachorowań na koronawirusa. Zmarły 433 osoby.

Czytaj także:
Czas na powiększenie PGE Ekstraligi?
Żużlowi grozi brak mechaników

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Czy Brytyjczycy podjęli właściwą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL