Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Były zawodnik ROW-u (z lewej) spowodował wypadek drogowy WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Były zawodnik ROW-u (z lewej) spowodował wypadek drogowy

Ruszyło przesłuchanie byłego żużlowca ROW-u. Prokuratura szykuje wniosek o areszt tymczasowy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W czwartek prokuratura w Rybniku rozpoczęła przesłuchanie Rafała Sz., który w ubiegły wtorek doprowadził do wypadku na ul. Raciborskiej. Według naszych informacji, śledczy chcą wystąpić o tymczasowy areszt dla byłego żużlowca.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

We wtorkowy wieczór na ul. Raciborskiej w Rybniku doszło do wypadku drogowego, w którym zderzyły się volkswagen i mazda. Za kierownicą tego pierwszego siedział 38-letni Rafał Sz., były żużlowiec ROW-u Rybnik. Mężczyzna początkowo zbiegł z miejsca zdarzenia, po złapaniu zwyzywał policjantów i podawał fałszywe dane. Nie poddał się też badaniu alkomatem.

W czwartek miały być znane wyniki badań krwi 38-latka, ale według informacji przekazanych nam przez rybnicką policję, sprawa się przeciągnęła i dopiero w piątek poznamy konkrety w tej sprawie.

Były żużlowiec ciągle przebywa w areszcie. Początkowo jego stan nie pozwalał na przeprowadzenie przesłuchania, dlatego też rozpoczęło się ono dopiero w czwartek w południe. W piątek ma być kontynuowane.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że prokuratura będzie wnioskować o tymczasowy areszt dla byłego zawodnika ROW-u Rybnik i Włókniarza Częstochowa. Istnieje bowiem ryzyko, że podejmie on próbę ucieczki albo ukrywania się przed śledczymi.

Poszkodowana w wypadku 33-latka przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Lekarze oceniają jej stan jako krytyczny. Siła uderzenia była tak duża, że jej samochód dachował i doznała ona skomplikowanych obrażeń.

38-latek żużlową licencję zdobył w roku 1998. Swego czasu uznawany był za jeden z większych talentów w polskim żużlu, co potwierdzał licznymi sukcesami w gronie juniorskim. W trakcie swojej kariery reprezentował kluby z Rybnika, Równego i Częstochowy. Po raz ostatni w meczu ligowym wystąpił w sezonie 2017.

Czytaj także:
Czas na powiększenie PGE Ekstraligi?
Żużlowi grozi brak mechaników

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL