Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joel Kling WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Joel Kling

Koronawirus. Szwedzi zorganizowali pierwszy trening po zimowej przerwie. COVID-19 im niestraszny

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Koronawirus wstrzymał rozpoczęcie sezonu żużlowego. Mimo trwającej pandemii COVID-19, w sobotę pierwszy trening po przerwie zimowej przeprowadziło Lejonen Gislaved. Decyzja Szwedów może dziwić, bo ich rozgrywki najwcześniej ruszą w czerwcu.

Pandemia koronawirusa wywołała reakcję łańcuchową. Jako pierwsi zareagowali Polacy, wstrzymując rozgrywanie treningów i przekładając mecze PGE Ekstraligi oraz niższych klas rozgrywkowych. Później to samo zrobili Brytyjczycy, którzy zakładają, że powrót do ścigania najwcześniej możliwy będzie w połowie czerwca.

Szwedzi, których liga miała wystartować jako ostatnia - w maju, też opóźnili jej inaugurację. Plan zakłada, by walkę o punkty w Bauhaus-Ligan zacząć w czerwcu. Tymczasem w sobotę Lejonen Gislaved zorganizowało pierwszy w tym roku trening na torze.

"Fajna pogoda" - ogłosił w social mediach menedżer zespołu Anders Fjoerd, prezentując kilka nagrań z treningowych przejazdów swoich zawodników. Ze względu na zamknięte granice w wielu krajach, w zajęciach udział mogli wziąć tylko rodzimi żużlowcy, jak chociażby Joel Kling.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jazdy treningowe w Lejonen prowadzone były przez cztery godziny - od godz. 10 do godz. 14.

W Szwecji do tej pory potwierdzono ponad 3 tys. przypadków koronawirusa. Na COVID-19 zmarło w tym kraju zaś 105 osób. Kraj długo prowadził liberalną strategię walki z groźną chorobą. Dopiero w piątek rząd ograniczył chociażby możliwość organizowania zgromadzeń, w których udział bierze więcej niż 50 osób. Przepisy wejdą jednak w życie dopiero w niedzielę.

Ciągle funkcjonują jednak szkoły czy przedszkola, choć władze Szwecji apelują do starszych osób, by pozostawały w domach. Otwarte są też granice tego państwa.

Czytaj także:
Rafał Sz. aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia
Kułakow myśli o polskim paszporcie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy w takiej sytuacji Szwedzi powinni organizować treningi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL