Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mega Łada TogliattiMateriały prasowe / Mega Łada Togliatti

Koronawirus. Żużel. Organizatorzy kolejnej rundy Grand Prix mają problem. Sprzedaż biletów wstrzymana

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Rozprzestrzeniający się koronawirus sprawił, że runda Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się w innym terminie. Problemy mają także organizatorzy pierwszego w historii turnieju w Rosji.

Bardzo intensywny sierpień szykuje się uczestnikom tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Jeżeli w terminarzu nie dojdzie do kolejnych zmian, to w ciągu trzech tygodni odbędą się trzy turnieje - we Wrocławiu (01.08), Warszawie (08.08) oraz Malilli (15.08). Na dokładkę zostanie jeszcze rywalizacja w Togliatti (29.08).

W Rosji Grand Prix ma zagościć po raz pierwszy w historii. Do tej pory na nowoczesnym stadionie im. Anatolija Stiepanowa w Togliatti odbywały się zawody rangi SEC, Grand Prix Challenge czy Speedway of Nations. Regularnie o mistrzostwo świata walczy się tam w ice speedwayu.

Organizatorzy turnieju rozpoczęli już sprzedaż biletów. Tę jednak z konieczności wstrzymano. Co więcej, na ten moment nie wiadomo, kiedy wejściówki będzie można kupować ponownie.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Mark Loram

"Sprzedaż biletów na turniej Grand Prix zostaje zawieszona na czas nieokreślony zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Sportu Federacji Rosyjskiej z dnia 16 marca 2020 r. w sprawie anulowania bądź przeniesienia zawodów sportowych na terenie kraju w celu zapobiegania i rozpowszechniania koronawirusa (COVID-19)" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez przedstawicieli klubu Mega Łada Togliatti.

Do tej pory (stan na 28 marca, godz. 15:00) w Rosji odnotowano 1264 przypadki zarażenia koronawirusem. Zmarły cztery osoby, a 49 uznaje się za wyleczone. Na całym świecie zachorowało już 618 tys. osób.

Czytaj także:
Podejrzenie koronawirusa u Stefana Nielsena. Zapewnia, że czuje się dobrze
Szwedzi zorganizowali pierwszy trening po zimowej przerwie. COVID-19 im niestraszny

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy terminarz cyklu Grand Prix w sezonie 2020 powinien zostać okrojony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL