Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Bartkowiak, Władysław KomarnickiWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Mateusz Bartkowiak, Władysław Komarnicki.

Żużel. Co zrobią zawodnicy po liście od PGE Ekstraligi? Komarnicki ma dla nich dobrą radę

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Zarząd PGE Ekstraligi wysłał list do zawodników, w którym nie było owijania w bawełnę. Żużlowcy przeczytali, że renegocjacja kontraktów jest pewna. - Zostali wywołani do tablicy. Powinni szybko dać znać, na co są gotowi - mówi Władysław Komarnicki.

List zarządu PGE Ekstraligi do zawodników zawierał bardzo konkretny przekaz. Organ zarządzający rozgrywkami przyznał, że rozumie ich trudne położenie, ale podkreślił, że klubowe kasy święcą obecnie pustkami. Kryzys spowodowany koronawirusem daje się we znaki wszystkim działaczom, więc na pewno dojdzie do zmiany stawek. Kwestią do ustalenia jest tylko rozmiar cięć.

- Cały świat robi cięcia, więc zawodnicy nie powinni być specjalnie zdziwieni przekazem, który popłynął z PGE Ekstraligi - mówi nam Władysław Komarnicki. - Nie wiem, o ile zostaną obcięte wynagrodzenia, ale dobrze, że PGE Ekstraliga chce rozmawiać z żużlowcami za pośrednictwem Krzysztofa Cegielskiego. Gdyby było inaczej, to mielibyśmy chaos - dodaje.

- To chyba także zapowiedź, że będą rozwiązania systemowe. Najprawdopodobniej nikt nie zakłada indywidualnych renegocjacji z każdym zawodnikiem, bo to wprowadziłoby bałagan. Poza tym mógłby znaleźć się jeden prezes, któremu akurat wiedzie się lepiej. Ktoś taki szczułby żużlowców. Uważam, że renegocjacje kontraktów pod nadzorem Ekstraligi to bardzo dobry pomysł. Będzie więcej spokoju, który w tych trudnych czasach jest nam wszystkim potrzebny - podkreśla Komarnicki.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Hans Nielsen

Były prezes Stali Gorzów liczy teraz na szybką reakcję ze strony zawodników i ma dla nich dobrą radę. - Skoro dostali list, to mam nadzieję, że odpiszą. Powinni porozmawiać z panem Cegielskim i wydać wspólny komunikat. To byłoby w tej sytuacji bardzo zdrowe. Kibice na to czekają i są ciekawi, jak oni widzą cały problem i do jakich ustępstw są gotowi. Od tego będzie bardzo wiele zależeć - tłumaczy Komarnicki.

- PGE Ekstraliga napisała, że przed nami czas trudnych wyborów. Ja nazwałbym to egzaminem maturalnym dla całego środowiska, ale dla żużlowców w szczególności. Jeśli głębiej nad tym pomyślą, to zrozumieją, że teraz muszą ratować kluby, które od lat dają im pracę. Ludzie, którzy wykładali od dawna kasę na ten sport, potrzebują ich zrozumienia. Wielu żużlowców jeszcze niedawno pięknie opowiadało o swoich klubach. Teraz okaże się, ile te słowa były warte - podsumowuje były prezes Stali.

Zobacz także: Armando Castagna: Umierają także młodzi. Pogrzeby są zabronione

Czy zgadzasz się z Władysławem Komarnickim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  List listem w temacie ocięć gaż kontraktowych pod nadzorem centrali.Należało by przeczekać jeszcze pewien okres, Jeżeli by liga ruszyła w czerwcu lub w lipcu, Zawodnicy będą mieli
  Czytaj całość
  kalendarz napięty .Nasuwa się pytanie ile meczy turniejów może zawodnik objechać z przemieszczaniem się w tygodniu,Po obcięciu gaż zawodnikom przy natłoku zawodów różnego typu przyjdzie objechać .Wszyscy dobrze wiedzą ile kosztują części zamienne do motocykla i na ile starcza dana część Zawodnikowi się opłaci,Należy też patrzeć jak na kasę klubową tak i na zawodnika ,P,Komarnicki czemu pan nie postulował na Wiejskiej za obcięciem gaż panu i pańskim kolegom w senacie,nie małą kasiorkę tam bierzecie,
  • niewiasty z castingu Zgłoś
   Jak p. Komarnicki jest tak za "obcinaniem" kontraktów zawodnikom (ja też jestem 'za', jeśli to ma uratować kluby), ale chętnie bym usłuszał opinię tego Pana, jakby tak były
   Czytaj całość
   cięcia w Senatcie, czy też tak ochoczo byłby 'za'?!
   • tiger Stal Rzeszów Zgłoś
    co zagraniczni szczegolnie sie beda martwic o polskie kluby, juz to widze jak nicki pedersen sie martwi o gkm
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL