Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karol Żupiński, Mateusz CierniakWP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Karol Żupiński, Mateusz Cierniak.

Żużel. Koronawirus. GKSŻ zakończyła drugi etap konsultacji z klubami. Znamy datę graniczną startu rozgrywek!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
GKSŻ zakończyła drugi etap konsultacji z klubami pierwszej i drugiej ligi. Po rozmowach z działaczami doszło do kilku ważnych ustaleń. Wiemy, kiedy najpóźniej muszą ruszyć rozgrywki w I i II lidze.

- Mamy pełne porozumienie co do daty granicznej startu pierwszej i drugiej ligi - mówi Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. - Nasze zdanie jest identyczne z wnioskiem prezesów. Pierwsza liga musi wystartować najpóźniej na samym początku sierpnia, a druga liga z początkiem września. Z przeprowadzonej analizy terminów wynika, że wtedy możemy jeszcze odjechać sezon 2020, jednak najprawdopodobniej już bez fazy play-off - dodaje.

W trakcie konsultacji były rozważane różne scenariusze. GKSŻ zapoznała się z wszystkimi pisemnymi wnioskami klubów i zapewniła, że nadal będzie z działaczami w stałym kontakcie. Warto również dodać, że prezesi jasno określili swoje stanowisko dotyczące rozgrywania meczów bez udziału kibiców, a także w kwestii spadków i awansów.

- W tych kwestiach nie ma żadnych zmian. Prezesi pierwszej i drugiej ligi nie wyobrażają sobie jazdy bez udziału publiczności. Poza tym z ich punktu widzenia konieczny jest system, który zakłada spadki i awanse. Wszyscy podkreślili, że nie wyobrażają sobie innego rozwiązania. Teraz pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji w kraju. Do konsultacji z działaczami jednak na pewno niebawem wrócimy - dodaje Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

- Chciałbym również podkreślić, że naszą intencją jest odjechanie sezonu 2020. Na ten moment nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza. Będziemy robić wszystko, żeby rozgrywki pierwszej i drugiej ruszyły jak najszybciej - podsumowuje Piotr Szymański.

Zobacz także:
Castagna: Umierają także młodzi. Pogrzeby są zabronione
Kluby PGE Ekstraligi dostały 600 tysięcy kroplówki

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Mark Loram

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Kibic z Jeżyc Zgłoś
  GKSŻ martwi się tylko o swoje stołki. Po pierwsze to kryzysu mogą nie przetrwać sponsorzy. Nawet jeśli ci przetrwają to zerwą umowy bo będą mieli swoje problemy. Nie będzie
  Czytaj całość
  sponsorów to i klub nie przetrwa. Nawet jeśli jakimś cudem jednak uda się wystartować w tym lipcu czy sierpniu to kibice nie przyjdą co tydZień na żużel. Ludzie będą mieli również wydrenowanie kieszenie. Hasło ratujmy swój klub będzie tak puste jak teraz jest to o ratowaniu restauracji. Już to pisałem, ze ekstra przetrwa co do pierwszej i drugiej to szanse spadają. Zapewne dojdzie do połączenia tych lig i będzie zlepek z tego co został.
  • motogonki Zgłoś
   Szczerze? Żadnej ligi, żadnych zawodów w tym roku nie będzie. Nie chodzi tu tylko o żużel. Z tym g... nie radzi sobie cały świat a co tu mówić o naszej polskiej biednej
   Czytaj całość
   rzeczywistości. Najbogatszy land w Niemczech ma potworne kłopoty i o wiele większe niż w naszym kraju, a my mamy się łudzić?
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Wreszcie rzetelnie potraktowano sprawę Lepiej termin mieć odległy w rozpoczęciu sezonu niż bez przerwy przekładać mecze,Przy dobrych układach lepiej przyśpieszyć ligę niż
    Czytaj całość
    opóźniać.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL