Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trybuny Stadionu OlimpijskiegoWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: trybuny Stadionu Olimpijskiego

Żużel. Prezesi nie zgodzą się na PGE Ekstraligę przy pustych trybunach. Stracą na tym miliony

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
PGE Ekstraliga bierze pod uwagę jazdę przy pustych trybunach, jeśli tylko rząd zezwoli na organizację imprez i cofnie część restrykcji związanych z koronawirusem. - Prezesi się na to nie zgodzą - twierdzi Jan Krzystyniak.

O ile dla kibiców piłki nożnej mecze przy pustych trybunach nie są zaskoczeniem, bo wielokrotnie już dochodziło do zamykania stadionów po różnego rodzaju burdach, o tyle w polskim żużlu takie obrazki nie występują. Wręcz przeciwnie, w PGE Ekstralidze sektory pękają w szwach.

W roku 2020 może się to zmienić, bo najlepsza liga świata bierze pod uwagę rozpoczęcie rozgrywek bez udziału kibiców. Jest to podyktowane koronawirusem, który unieruchomił sport na dobre.

Jeśli jednak sytuacja w kraju poprawi się, a chorych na COVID-19 zacznie ubywać, to możliwe jest zniesienie części restrykcji. Już nawet sami zawodnicy coraz częściej mówią o możliwości jazdy bez kibiców na stadionach. Mają bowiem świadomość tego, że inaczej sezon 2020 w ogóle może nie ruszyć.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

- Nie wyobrażam sobie ligi bez kibiców. Oglądałem, a przynajmniej próbowałem oglądać, skoki narciarskie pod koniec sezonu, gdy już były problemy z koronawirusem. Przy pustych trybunach tego nie dało się oglądać. W końcu wyłączyłem telewizor - przyznał Jan Krzystyniak, były żużlowiec i trener.

Zdaniem naszego rozmówcy, sami prezesi nie będą chcieli spotkań bez udziału kibiców. - Przecież oni stracą na tym, że nie będą mogli sprzedawać biletów. Kibice są też dostarczycielami największej gotówki dla klubów, bo kupują nie tylko bilety, ale też szereg innych rzeczy w trakcie meczu. Sponsorzy też się wycofają, skoro ludzi nie będzie na stadionach - dodał.

- Zapominamy o bardzo ważnej rzeczy. Kibic na stadionie tworzy atmosferę. Bez niego nie ma tych emocji. Jestem też zaskoczony tym, że zawodnicy zaczynają zmieniać zdanie i wyobrażają sobie jazdę przy pustych trybunach. Czy będą mówić to samo, gdy dotrze do nich, jak dużą część budżetu stanowią wpływy z biletów i że trzeba o tyle obciąć ich kontrakty? - podsumował Krzystyniak.

Czytaj także:
Zdobył złoto i zniknął. Przypadkowy mistrz Polski
Szwecja trenuje w najlepsze, mimo pandemii koronawirusa

Czy rozgrywanie meczów PGE Ekstraligi przy pustych trybunach ma sens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • K-OT Zgłoś
  Witam oby doszło do odjechania tego sezonu. Jeżeli tak się stanie mam taką nadzieję nawet z dużym opóźnieniem i miało by to się skończyć przykładowo w październiku a wiadomo że
  Czytaj całość
  jeszczena przeszkodzie mamy warunki pogodowe to sugeruję żeby zabezpieczać tory plandekami
  • Nίghtmare Zgłoś
   To czy rozgrywki dojdą w tym sezonie do skutku to wróżenie z fusów, więc jaki sens to rozpatrywać? Jednak Janku jak zwykle opowiadasz głupoty, gdyż wszyscy się zgodzą by jechać bez
   Czytaj całość
   kibiców. Z takich, czy innych przyczyn oglądam jeden mecz na rok z trybun a resztę meczów EL i 1LŻ w TV, oczywiście nic nie zastąpi ryku motorów, zapachu metanolu i atmosfery stadionowej, jednak można się przyzwyczaić. Jednak gdyby doszło do rozgrywek przy pustych trybunach to za 5 lub 10 zł wyemitują to w TV z PPV i kluby dostaną z tego swoją dolę. Oczywiście, będzie brakowało klimatu i sponsorzy na początku będą kręcić nosem, ale jak reklama w przerwie trafi do 100 czy 200 tys. widzów to gęby zaczną im się uśmiechać. Przy okazji będzie to ogromna promocja czarnego sportu.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Prezesi mają słuszność po to jest liga żużlowa żeby fan mógł oglądnąć,zawody.Choć zostaną cofnięte restrykcje wirusowe,Toi tak nie będzie tak jak dawniej, Fani gości nie
    Czytaj całość
    przyjadą takim składem jak jeździli .Trochę czasu upłynie zanim wszystko dojdzie do siebie lub nie,
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL