Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Turowski WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Marcin Turowski

Żużel. PGE Ekstraliga. Marcin Turowski będzie wsparciem dla seniorów MRGARDEN GKM-u? Wydał mnóstwo kasy na sprzęt

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Solidnie punktujący junior jest niewątpliwym atutem każdego zespołu. MRGARDEN GKM mocno liczy na dobrą postawę Marcina Turowskiego. To właśnie on ma być liderem formacji młodzieżowej. Wydał mnóstwo kasy na sprzęt i może też pomagać seniorom.

MRGARDEN GKM czeka na skutecznego juniora od czasów Marcina Nowaka. Obecny żużlowiec Orła Łódź w 2016 roku sprawił grudziądzkim kibicom wiele radości. Występy jego następców jednak lepiej przemilczeć. Żaden z młodzieżowców nie potrafił utrzymać formy przez dłuższy czas, a ich pojedyncze wyskoki można było policzyć na palcach jednej ręki. W mieście nad Wisłą dużo obiecują sobie po postawie Marcina Turowskiego.

Zawodnik urodzony w Toruniu trafił do PGE Ekstraligi z eWinner 1. Ligi i miał tylko walczyć o skład. Już w trakcie sparingów pokazał, że jest lepszy od Kamila Wieczorka. Bez problemu posadził kolegę na ławce rezerwowych. - Marcin w poprzednim roku zrobił bardzo duży postęp. W klubie byliśmy zszokowani, że wykonał tak ciężką pracę. Naprawdę widzieliśmy wielki progres w jego jeździe - odpowiedział Robert Kościecha na pytanie kibica w programie Dobry Wieczór Sport.

Turowski zakończył debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej ze średnią biegopunktową 1,000. Teraz poprzeczka idzie jeszcze wyżej. - Jest kreowany na lidera formacji młodzieżowej, ale sport zna różne przypadki. Bardzo mocno przepracował zimę i włożył dużo pieniędzy w sprzęt. Mam nadzieję, że stanie się mocnym ogniwem nie tylko juniorów, ale w niektórych biegach będzie też pomagał seniorom - dodał trener młodzieży w grudziądzkim klubie.

Pierwszym zespołem zajmuje się Robert Kempiński. Szkoleniowiec MRGARDEN GKM-u może mieć ból głowy z wyborem juniorów na mecze ligowe. Miejsce Turowskiego nie podlega żadnej dyskusji, jednak o skład powalczy jeszcze trzech innych zawodników - Denis Zieliński, Damian Lotarski oraz Kacper Łobodziński

Zobacz takżeDawid Kownacki wcielił się w rolę żużlowca. Kapitalny debiut reprezentanta Polski na wirtualnym torze
Zobacz takżeŻużel. Koronawirus. Krzysztof Buczkowski ma sposób na pozbycie się stresu. Czyta książki

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams



TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Marcin Turowski będzie liderem formacji młodzieżowej MRGARDEN GKM-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL