Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mirosław Jabłoński WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Mirosław Jabłoński

Rekomendacja PZM w sprawie odwołania i zmiany terminu zawodów. Bez żużla do 21 maja

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
GKSŻ opublikowała komunikat, z którego wynika, iż do 21 maja wydłuża się okres, w którym związek rekomenduje zawieszenie takich wydarzeń, jak organizacja zawodów, imprez i szkolenia w zakresie działalności PZM.

Przełożone zostały też planowane na maj: finał MPPK i finał Srebrnego Kasku. Przypomnijmy, że we wtorek również PGE Ekstraliga oficjalnie poinformowała o odwołaniu wszystkich meczów, jakie były zaplanowane w terminie do 17 maja. Równocześnie prezes Wojciech Stępniewski potwierdził, że w razie potrzeby liga ruszy bez kibiców na trybunach.

Komunikat GKSŻ:

1. W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy rekomenduje organizatorom zawodów, imprez oraz szkoleń w zakresie działalności PZM, wydłużenie okresu zawieszenia tych wydarzeń, do dnia 21 maja 2020 r.

Polski Związek Motorowy przypomina, że na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii:

- do odwołania zakazuje się organizowania zgromadzeń rozumianych jako grupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych,

- do odwołania zakazuje się organizowania innych niż opisane powyżej zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych oraz imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań danej osoby z jej osobami najbliższymi (za wyjątkiem spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzeniem działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym).

O dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco.

2. Informujemy, że niżej wymieniony zawody zostają przełożone:

- Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych w Gdańsku, w dniu 2 maja 2020 r.,
- Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski: Polska - Australia w Toruniu, w dniu 17 maja 2020 r. ,
- Finał Srebrnego Kasku w Łodzi, w dniu 21 maja 2020 r.

Nowe terminy będą podane w komunikacie GKSŻ.

Zobacz też:
- Władysław Komarnicki: Skoro ludzie mogą być w kościele, to mogą też na stadionie. Trzeba jeszcze walczyć (wywiad)
- Żużel. Polacy nie zrobią Grand Prix bez kibiców. Chyba że za darmo. BSI ma problem

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh AdamsTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL