Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil Sajfutdinow kontra Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow kontra Bartosz Zmarzlik

Żużel. Grand Prix Niemiec odwołane. Rozpoczęcie walki o mistrzostwo świata opóźni się

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Grand Prix Niemiec w Teterow nie odbędzie się 30 maja. Jak oficjalnie poinformowała FIM, zawody zostały przełożone w czasie. To efekt trwającej pandemii koronawirusa i restrykcji obowiązujących w Niemczech.

Rząd Niemiec zakazał organizacji imprez masowych aż do 31 sierpnia 2020 roku, dlatego też losy rundy Speedway Grand Prix w Teterow wydawały się być przesądzone już kilka dni temu. W środę odwołanie imprezy oficjalnie potwierdziła FIM.

To już drugi turniej SGP, jaki trzeba było przełożyć ze względu na pandemię COVID-19. Tegoroczny cykl miał rozpocząć się 16 maja w Warszawie. Zawody na PGE Narodowym zostały jednak przełożone na sierpień.

"Decyzja o odwołaniu Grand Prix Niemiec została podjęta po rozważeniu wszystkich czynników i długich konsultacjach między FIM, BSI, Niemiecką Federacją Sportów Motorowych i promotorem Bergring Arena z troski o bezpieczeństwo wszystkich osób" - napisano we wspólnym komunikacie BSI i FIM.

W tej chwili BSI nie jest w stanie określić nowego terminu Grand Prix Niemiec. Będzie to możliwe dopiero w momencie, gdy pandemia koronawirusa ustąpi, a promotor cyklu mistrzowskiego zyska wiedzę, co do wolnych terminów i tego czy możliwe będzie rozgrywanie imprez z kibicami na trybunach. 

Czytaj także:
Boniek: Sport bez kibiców jest smutny
Mecze z kibicami? To jest możliwe

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason CrumpZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy w tym roku uda się rozegrać większość z zaplanowanych turniejów SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL