Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Szymański WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Piotr Szymański

Żużel. GKSŻ i Ekstraliga już po rozmowach z federacjami. Piotr Szymański nie pozostawia złudzeń

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Wszystkie znaki na niebie wskazują, że polskie kluby będą miały problem z występami obcokrajowców. Piotr Szymański i Wojciech Stępniewski mają za sobą długie rozmowy z przedstawicielami trzech federacji - nikt nie chce iść Polakom na rękę.

Polscy działacze chcą ratować żużel na całym świecie. Nie patrzą tylko na własne podwórko. Za granicą nie przedstawili jeszcze żadnych konkretów odnośnie startu lig, ale Szwedzi, Anglicy i Duńczycy nie zamierzają iść nam na rękę. Ostatnio Piotr Szymański i Wojciech Stępniewski próbowali rozmawiać z przedstawicielami tych trzech federacji. Przewodniczący GKSŻ niestety nie przekazał pozytywnych wiadomości.

Polskie kluby będą miały problem z występami obcokrajowców. To jest już pewne. - Mieliśmy kilkugodzinną dyskusję z naszymi szwedzkimi, angielskimi i duńskimi kolegami. W rozmowach uczestniczył także Armando Castagna. Wszystkie trzy federacje nie zgadzają się na to, żeby do czasu zakończenia kwarantanny ich żużlowcy jeździli w naszym kraju - powiedział Szymański w rozmowie z portalem polskizuzel.pl.

- Federacje mają takie prawo, ale żałujemy, że takie jest ich podejście. Niektórzy żużlowcy i tak chcą zostać w swoich krajach, ale mamy też takich, którzy chcieliby startować w Polsce. Warto pamiętać, że w sprawie startu ligi angielskiej, szwedzkiej czy duńskiej nie ma na razie żadnych konkretnych ustaleń. W tym czasie zawodnicy mogliby już zarabiać pieniądze u nas - dodał.

Kluby mogą mieć problemy ze skompletowaniem składów. Z tego powodu w regulaminie pojawiło się rozszerzenie zasad instytucji gościa. - Ruch z gościem jest przemyślany. Możliwości zostały poszerzone. Musimy pomóc klubom w kompletowaniu składów, a żużlowcom w zarabianiu dodatkowych pieniędzy. Wszyscy na tym skorzystają - podsumował przewodniczący GKSŻ.

Zobacz takżeŻużel. Przegląd tygodnia oczami kibiców. Pedersen podziękuje za jazdę w PGE Ekstralidze? Nie chce mieszkać w Polsce
Zobacz takżeŻużel. Kapitalny dzień dla Eltrox Włókniarza. Jest porozumienie z Fredrikiem Lindgrenem!

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh AdamsTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy wszystkie ligi w Polsce zostaną w tym roku rozegrane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (85):

Wszystkie komentarze (85)

Komentarze (85)

×
    Wszystkie komentarze (85)
    PRZEJDŹ NA WP.PL