Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Miśkowiak WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak

Żużel. PGE Ekstraliga. Oficjalnie: Eltrox Włókniarz już w komplecie. Jakub Miśkowiak dopełnił formalności

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Koniec negocjacji w Eltrox Włókniarzu Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry doszedł już do porozumienia ze wszystkimi zawodnikami. Jako ostatni nowe warunki zaakceptował Jakub Miśkowiak, który w 2020 roku ma pełnić rolę lidera formacji juniorskiej.

Prezes Michał Świącik nie czekał na ostatnią chwilę. Sternik Eltrox Włókniarza Częstochowa dogadał się z zawodnikami stosunkowo szybko i już teraz ma podpisane wszystkie aneksy. Jako ostatni nowe warunki kontraktowe ustalił młody Jakub Miśkowiak, który po odejściu Michała Gruchalskiego został mianowany na lidera formacji juniorskiej. Strony dopełniły formalności we wtorkowy wieczór.

Klub spod Jasnej Góry najszybciej porozumiał się z Pawłem Przedpełskim. Działacze natychmiast podjęli rozmowy z obcokrajowcami i na efekty nie trzeba było długo czekać. Żaden z częstochowskich kibiców nie wyobrażał sobie ekipy Marka Cieślaka bez Leona Madsena, Fredrika Lindgrena i Jasona Doyle'a - liderzy zaakceptowali nowe stawki, co spotkało się z dużym zadowoleniem miejscowych fanów. Kolejne dni to następne dobre wiadomości, a chodzi oczywiście o dogadanie się z Rune Holtą, Mateuszem Świdnickim oraz Jakubem Miśkowiakiem.

Wszystkie kluby - poza Motorem Lublin - prowadzą jeszcze rozmowy z zawodnikami. Aneksy muszą zostać parafowane do 7 maja. Później rozpocznie się 14-dniowa kwarantanna obcokrajowców w Polsce. Następnie żużlowcy, a także ludzie pracujący przy obsłudze spotkań poddadzą się testom na koronawirusa. Jeśli ten etap zakończy się pomyślnie, to rozpoczną się treningi. PGE Ekstraliga wystartuje 12 czerwca.

Zobacz takżeŻużel. PGE Ekstraliga. Oficjalnie: Eltrox Włókniarz dogadany z juniorem. Mateusz Świdnicki zostaje w drużynie
Zobacz takżeŻużel. Skromny budżet Fogo Unii Leszno. "To zaledwie 20 procent tego, co mieliśmy w poprzednich latach"

Czy Jakub Miśkowiak będzie najlepszym juniorem w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL