Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Ljung WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Peter Ljung

Żużel. Unia Tarnów zawarła porozumienie z trzema żużlowcami

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Unia Tarnów rozpoczęła proces renegocjacji kontraktów z zawodnikami. Choć start eWinner 1. Ligi oficjalnie nie jest jeszcze potwierdzony, zespół z Małopolski doszedł już do porozumienia z pierwszymi żużlowcami.

W środę Jaskółki pochwaliły się ustaleniem warunków finansowych z Peterem Ljungiem, Ernestem Kozą i Michałem Gruchalskim. W drużynie pozostaną także młodzieżowcy - Mateusz Cierniak, Dawid Rempała, Przemysław Konieczny i Mateusz Gzyl.

Rozmowy z pozostałymi zawodnikami trwają. W kadrze zespołu znajdują się jeszcze Daniel Kaczmarek, Kim Nilsson oraz Artur Mroczka.

Działacze klubów podczas poniedziałkowych konsultacji z Główną Komisją Sportu Żużlowego przekazali, że są gotowi podjąć wyzwanie i pojechać ten sezon. Plan zakłada, że eWinner 1. Liga wystartuje w połowie lipca i będzie się składać tylko z rundy zasadniczej.

Dodajmy, że wg nowego regulaminu w 1. lidze maksymalna stawka za punkt wynosi 1000 zł netto. Kwota na przygotowanie do sezonu pozostała bez zmian i wynosi 60 tys. zł netto.

Przeczytaj także:
Termiński chce kibiców na Motoarenie. Pyta, czemu można otworzyć galerie i kościoły, a stadiony nie
Roman Karkosik ma propozycję dla Andrzeja Witkowskiego. 1,5 mln zł trafi na rozwój żużla?

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL