Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel Michelsen w SEC WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Mikkel Michelsen w SEC.

Żużel. SEC może rozpocząć się w lipcu. Cały cykl w Polsce?

Michal Juraszek
Michal Juraszek
Wiele wskazuje na to, że w lipcu kibice czarnego sportu będą mogli emocjonować się nie tylko rozgrywkami ekstraligi, ale także cyklem SEC. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała sport i choć wszystko powoli zaczyna zmierzać w kierunku normalności, nadal jest sporo znaków zapytania. Pomimo obecnie panującego chaosu, dość niespodziewanie otrzymaliśmy informację, że organizatorzy cyklu SEC są na etapie planowania, a turnieje mające na celu wyłonić Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu miałyby odbyć się już w lipcu. Niewykluczone, że uda się rozegrać również SEC Challenge. 

- Odbędziemy spotkanie z firmą One Sport, aby dogadać wszystkie szczegóły. Na ten moment musieliśmy zrezygnować ze wszystkich eliminacji. Pod koniec maja powinna wyjaśnić się kwestia rozegrania SEC Challenge, który miał odbyć się 6 czerwca w Krsko, jednak w tym terminie nie jest to możliwe. Rozmawiałem z organizatorami ze Słowenii, czekamy do końca czerwca i być może uda się to zorganizować - mówił Piotr Szymański w programie "Dobry Wieczór. Speedway".

Więcej szczegółów powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach, jednak na ten moment wiele wskazuje na to, że cykl zostanie rozegrany w lipcu, a wszystkie rundy odbędą się w Polsce.

- Mogę potwierdzić, że jest ogromna szansa, że w lipcu ruszy cykl SEC. Prawdopodobnie będzie on odbywać się przez cały lipiec i rozpocznie oraz zakończy się w Polsce. Wszystkie szczegóły odnośnie tego jak to wszystko będzie wyglądać, powinniśmy podać w przyszłym tygodniu - zakończył Szymański.

Zobacz także: Żużel. Pawlicki milczy jak zaklęty, ale GKM nie pęknie. Mają Miedzinskiego, czekają do północy

Zobacz także: Żużel. Antonio Lindbaeck rozwiązał kontrakt w Szwecji. Może startować w Falubazie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy rozegranie całego cyklu SEC w lipcu to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL