Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Piotr Pawlicki.

Żużel. Unia Leszno wydała komunikat. Pawlicki bez porozumienia, ale z umową. Sajfutdinow na razie nawet bez tego

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Fogo Unia Leszno w czwartek poinformowała, że po tygodniowych negocjacjach doszła do porozumienia w sprawie renegocjacji kontraktów z większością zawodników. W tym gronie nie ma tylko Piotra Pawlickiego i Emila Sajfutdinowa.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Serwis unia.leszno.pl podaje, że porozumienie zawarto z Januszem Kołodziejem, Jarosławem Hampelem, Bartoszem Smektałą, Bradym Kurtzem, Jaimonem Lidseyem oraz młodzieżowcami Dominikiem Kuberą, Szymonem Szlauderbachem, Kacprem Pludrą i Krzysztofem Sadurskim.

- Rozmowy z zawodnikami prowadziliśmy praktycznie od początku rozpoczęcia okienka transferowego. Od samego początku z całym zarządem mieliśmy na celu porozumienie ze wszystkim zawodnikami z którymi podpisaliśmy umowy w listopadzie ubiegłego roku - tłumaczy prezes Piotr Rusiecki.

- Aneksy finansowe na nowy sezon podpisali wszyscy zawodnicy poza Piotrem Pawlickim i Emilem Sajfutdinowem, którzy nie zgodzili się na nasze propozycje finansowe. Piotr Pawlicki podpisał kontrakt warszawski, z kolei Emil Sajfutdinow dostał propozycję kontraktu warszawskiego, ale na ten moment nie podpisał jeszcze dokumentów. Jako zarząd musieliśmy kierować się dobrem klubu i spięciem budżetu. Niestety musieliśmy podejść do tematu rozmów z zawodnikami racjonalnie przede wszystkim pod kątem finansowym - dodał prezes Rusiecki.

Okno transferowe zamyka się w czwartek o północy. Od 8 maja rozpocznie się 14-dniowa kwarantanna dla zawodników zagranicznych, od 24 maja rozpoczną się obowiązkowe testy genetyczne na obecność COVID-19, a od 29 maja treningi. PGE Ekstraliga wystartuje 12 czerwca.

Ponadto Unia Leszno poinformowała, że do 15 maja opublikuje propozycję dla posiadaczy karnetów, którzy kupili karnety na sezon 2020.

Przeczytaj także:
Betard Sparta doszła do porozumienia ze wszystkimi zawodnikami! Czugunow chce jechać jako Polak!
Roman Karkosik ma propozycję dla Andrzeja Witkowskiego. 1,5 mln zł trafi na rozwój żużla?

ZOBACZ WIDEO: Rozgrywanie spotkań na siłę to narażanie zawodników? Bartosz Bednorz nie ma wątpliwościCzy jesteś zaskoczony, że Unia nie doszła do porozumienia z Piotrem Pawlickim i Emilem Sajfutdinowem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (97):

Wszystkie komentarze (97)

Komentarze (97)

×
    Wszystkie komentarze (97)
    PRZEJDŹ NA WP.PL