Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden, Patryk Dudek WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Tai Woffinden, Patryk Dudek

Żużel. Falubaz Zielona Góra doszedł do porozumienia ze wszystkimi zawodnikami

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Falubaz Zielona Góra w komplecie. Wszyscy zawodnicy zakontraktowani przed sezonem 2020 podpisali aneksy do swoich umów i będą reprezentować zespół w rozpoczynających się wkrótce rozgrywkach.

Okno transferowe trwało od 1 maja. Ze względu na poważne, w tym finansowe zmiany w zapisach kontraktowych, każdy z zawodników musiał ponownie podjąć negocjacje z władzami klubu i po osiągnięciu porozumienia, podpisać aneks do umowy. Tak się stało w przypadku wszystkich żużlowców, którzy byli zakontraktowani na sezon 2020 przez Falubaz.

- Niezmiernie się cieszę, że przystąpimy do rozgrywek ligowych w niezmienionym składzie. Dziękuję zawodnikom, że podjęli tę trudną, ale bardzo ważną decyzję. Pokazali tym samym swoje przywiązanie do naszej drużyny i całego klubu. Od dzisiaj możemy z pełną mocą przygotowywać się do sezonu ligowego - mówi prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała, cytowany przez falubaz.com.

8 maja w Polsce rozpocznie się czternastodniowy okres kwarantanny dla zawodników zagranicznych. Polacy będą natomiast zobligowani do powstrzymania się od zbędnych aktywności poza miejscem zamieszkania. W dniach 24-27 maja wszyscy zawodnicy poddani zostaną testom na obecność koronawirusa, a następnie rozpoczną dwutygodniowy etap treningów.

- Jestem bardzo zadowolony, że klub dogadał się ze wszystkimi zawodnikami. Teraz czekamy na badania i chcemy jak najszybciej wyjechać na tor - komentuje trener Piotr Żyto.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL