Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil Sajfutdinow udziela wywiadu WP SportoweFakty WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow udziela wywiadu WP SportoweFakty

Żużel. Sajfudinow niczego z Unią nie podpisał i ma problem. Musi czekać na kolejne okno transferowe?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Emil Sajfutdinow nie podpisał aneksu z Fogo Unią. Wysłał jedynie maila, załączając PGE Ekstraligę do wiadomości, że nie może zaakceptować warunków. Piotr Rusiecki, prezes mistrza Polski, mówi, że w każdej chwili jest gotowy, by wrócić do rozmów.

Zła passa Emila Sajfutdinowa trwa. Najpierw federacja rosyjska cofnęła mu zgodę na starty w Polsce, a teraz nie dogadał się z Fogo Unią Leszno  odnośnie aneksu finansowego na sezon 2020. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, to w ciągu 14 dni kontrakt Emila z Unią zostanie rozwiązany, a żużlowiec nie będzie mógł startować w Polsce nie tylko w tym, ale i w przyszłym roku. To wynika z tego, że Sajfutdinow ma w Lesznie 2-letni kontrakt, a już wcześniej wprowadzono zapis (bat na zawodników), że jak nie masz aneksu, to wypadasz z jazdy na cały okres obowiązywania obecnej umowy.

- Nasze rozmowy z Emilem skończyły się tym, że nie udało nam się zawrzeć aneksu - mówi nam Piotr Rusiecki, prezes mistrza Polski. - Bardzo nam z tego powodu przykro, bo chcieliśmy zatrzymać cały zespół. Trochę się dziwię, że Emil nie zrobił tego, co Piotr Pawlicki. Mógł przecież zawrzeć z nami kontrakt warszawski i zyskałby dodatkowy miesiąc na rozmowy. W przypadku Piotra tak się stało, a ja wierzę, że jeszcze przed startem ligi, jak wszyscy ochłoniemy, uda nam się dojść do porozumienia.

- Z Emilem też podtrzymujemy chęć prowadzenia dalszych rozmów - dodaje Rusiecki, ale jak się dowiadujemy w PGE Ekstralidze, droga do porozumienia jest długa i kręta. Przede wszystkim Emil musi się dogadać z własną federacją, żeby przywróciła mu zgodę na starty. Bez tego polski klub nie może z nim podpisać żadnego porozumienia. Druga rzecz to czas. Tak jak wspomnieliśmy, jeśli nie będzie aneksu, czy innego porozumienia w ciągu 14 dni, to kontrakt zostanie anulowany.

Co ciekawe Józef Dworakowski jeden ze współwłaścicieli klubu, oznajmił w piątek w Radio Elka, że Sajfutdinow podpisał kontrakt warszawski. Próbowaliśmy pana Dworakowskiego zapytać o te słowa, ale nie chciał z nami rozmawiać. Ta wypowiedź stoi jednak w całkowitej sprzeczności do tego, co powiedział nam prezes Rusiecki, ale i też sam zawodnik. Zadzwoniliśmy do niego z pytaniem o komentarz do całej sytuacji i ocenę szans na porozumienie z Unią. - Niczego nie podpisałem. Więcej nie chciałbym teraz mówić - odparł krótko Emil.

Jeśli Unia dogada się z Sajfutdinowem, to może on zostać potwierdzony do rozgrywek w oknie transferowym po 3. kolejce. O innych możliwościach nie wiemy. Inna sprawa, że choć okno na podpisywanie aneksu zamknęło się formalnie w czwartek, to strony mają 3 dni ekstra na przesłanie dokumentów tradycyjną pocztą. To jest jakaś tam furtka. Może to z tego powodu pan Dworakowski mówił o umowie warszawskiej.

Czytaj także:
Grand Prix. Mistrza świata poznamy w październiku w Warszawie?
Zmarzlik: Czekam na moment, w którym zaspokoję głód jazdy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Sajfutdinow jeszcze dogada się z Unią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (46):

 • Wracaj chłopie do Bydgoszczy tu jest twój dom.
  • Angrift Zgłoś
   Co ostafinski,juz 2 razy ocenzurowales wpis a ja pisze trzeci?No ktoś ci musi pisać ze nie wolno tego robic,ze swinia się tak nie zachowuje jak cenzor.A ty cenzor jesteś.Kto cie do klubu
   Czytaj całość
   wpuści?Kto cie na stadionie czy parkingu nie opluje?Kto workiem z moczem nie walnie w samochod?Ja tego nie zrobie,ale sa tacy którzy tylko na ciebie czekaja.Bo ja ostafinski tak toba gardze ze nawet bym nie mogl tego zrobić.Nie jesteś wart.
   • ADAS_UL Zgłoś
    " Potwierdzam, że Emil Sayfutdinov podpisał aneks finansowy do obowiązującego dwuletniego kontraktu na warunkach proponowanych przez Klub." Fejs Unii
    Wszystkie komentarze (46)

    Komentarze (46)

    ×
     Wszystkie komentarze (46)
     PRZEJDŹ NA WP.PL