Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Damian Pawliczak jedzie po biegowe zwycięstwo Newspix / Grzegorz Przygodziński. / Na zdjęciu: Damian Pawliczak jedzie po biegowe zwycięstwo

Żużel. Damian Pawliczak głodny jazdy. "Na młodzieżówki czekam jak na ligę"

Artur Babicz
Artur Babicz
Damian Pawliczak nie wahał się nawet sekundy, aby podpisać nowy aneks finansowy z Falubazem Zielona Góra. Junior chciałby jak najszybciej wyjechać na tor i sprawdzić się pod taśmą z innymi rywalami.

Koronawirus spowodował spustoszenie w klubowych kasach w związku z tym wszystkie ekipy z PGE Ekstraligi zmuszone były podpisać zredukowane aneksy finansowe ze swoimi zawodnikami. W wielu przypadkach było trudno, m.in. z Nickim Pedersenem, w innych bardzo trudno, m.in. sytuacja z Piotrem Pawlickim i Emilem Sajfutdinowem, ale były również przypadki kiedy podpis pod nowymi warunkami kontraktu zawodnicy składali niemal z automatu i takim przypadkiem był junior Falubazu Zielona Góra - Damian Pawliczak.

- Przyszedł aneks, podpisałem i odesłałem z powrotem. To cała filozofia. Nie było nawet czego negocjować. Chcę po prostu startować - powiedział zielonogórski młodzieżowiec w rozmowie z "Radiem Zachód". - Na całe szczęście jedziemy bez żadnych nieplanowanych zmian w składzie. Tak jak było zaplanowane przed sezonem, tak się utrzymało i każdy z chłopaków będzie jechał - podsumował sytuację kadrową w swoim klubie.

Z jednej strony nie można porównywać czołowych żużlowców świata z juniorem, który walczy o skład w ekstraligowym klubie. Jednak z drugiej strony z pewnością należy pochwalić młodzieżowca za to, że chęć jazdy wygrała z chęcią zarobku. Pawliczakowi bardzo zależy na jeździe i to zarówno w PGE Ekstralidze, jak i w innych zawodach.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

- Fajnie by było pojeździć w zawodach młodzieżowych, bo to przynajmniej kilkanaście dodatkowych imprez. Sama liga może dać zbyt mało jazdy chłopakowi w moim wieku. Starzy wyjadacze raczej nie odczują kilku imprez mniej. Jednak u mnie to wiadomo, że im więcej zawodów tym lepiej. Czekam na młodzieżówki tak samo jak na ligę - mówił Damian Pawliczak.

Niestety wiele wskazuje, że o ile wszystko zmierza do startu ligowych zmagań zarówno w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak i na poziomie eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej to mogą nastąpić znaczne zmiany w kalendarzu zawodów młodzieżowych. Obecnie jednak ciężko wyrokować nad ostatecznym kształtem kalendarza zawodów, ponieważ determinować go będzie ostateczny kształt rozgrywek ligowych oraz sytuacja epidemiczna w kraju.

Zobacz także:Damian Dróżdż jest gotowy na PGE Ekstraligę
Zobacz także: Cały turniej SEC odbędzie się w Polsce?

Czy Damian Pawliczak będzie podstawowym młodzieżowcem Falubazu Zielona Góra w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL