Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kim Nilsson WP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Kim Nilsson

Żużel. Unia Tarnów z kolejnym porozumieniem. Kim Nilsson zostaje w drużynie

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Unia Tarnów pochwaliła się zawarciem porozumienia z kolejnym zawodnikiem. Tym razem chodzi o Szweda Kima Nilssona. Zespół z Małopolski ma już gotową niemal całą drużynę na rozgrywki eWinner 1. Ligi, które mają ruszyć w lipcu.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Wcześniej ustalono już warunki finansowe z Peterem Ljungiem, Ernestem Kozą, Michałem Gruchalskim i Danielem Kaczmarkiem. W drużynie zostają także młodzieżowcy Mateusz Cierniak, Przemysław Konieczny, Dawid Rempała i Mateusz Gzyl. Wciąż trwają rozmowy z Arturem Mroczką.

Wg nowego regulaminu w 1. lidze maksymalna stawka za punkt wynosi 1000 zł netto. Kwota na przygotowanie do sezonu pozostała bez zmian i wynosi 60 tys. zł netto.

Przypomnijmy, że Kim Nilsson przeszedł do Unii ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk, gdzie ścigał się w zeszłym sezonie. Pojechał wówczas w 4 meczach, w których wykręcił średnią bieg. 1,308.

Zobacz także:
- Piękne żużlowe podprowadzające w 2019 roku (galeria)
- Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL