Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon MadsenWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Leon Madsen

Żużel. Social Speedway 2.0: Madsen może napisać dyktando z Czugunowem. Bjerre na strzelnicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Leon Madsen zaczął publikować posty w języku polskim. Nasz kraj na arenie międzynarodowej chce reprezentować za to Gleb Czugunow, choć akurat wpisy zamieszcza po rosyjsku lub angielsku. Może czas zrobić dyktando dla naturalizowanych obcokrajowców?

"Nie mogę się doczekać tego uczucia" - napisał Emil Sajfutdinow, prezentując puchar z turnieju Speedway Grand Prix. W tym miejscu należy się zastanowić, co poeta miał na myśli. Brakuje mu ścigania? Zwycięstw w mistrzostwach świata? Jeśli tego pierwszego, to trudno zrozumieć dlaczego Rosjanin rękami i nogami zapiera się przed startami w Fogo Unii Leszno w sezonie 2020. Bo przecież PGE Ekstraliga może być jedynymi rozgrywkami, jakie ruszą w tym roku. 

Konkretny cel ma też Kenneth Bjerre, a przynajmniej tak wynika z jego postu. Może to wymarzone play-offy z MrGarden GKM-em Grudziądz? Kto wie. Na razie Duńczyk urządził sobie strzelanie do celu podczas odbywania kwarantanny w Gdańsku. Mamy tylko nadzieję, że broń została odpowiednio zdezynfekowana przed użyciem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Got my eyes on the target

Post udostępniony przez Kenneth Bjerre (@kenneth_bjerre)

Za to u Leona Madsena coraz lepiej z nauką języka polskiego… albo obsługą translatora. W końcu Duńczyk już mówił kiedyś, że istnieją wszelkie przesłanki ku temu, by zaczął starać się o polski paszport. Jego partnerka jest z Polski, tutaj mieszka, wychowuje dziecko. Jako zawodnik krajowy mógłby też zarobić więcej pieniędzy w PGE Ekstralidze.

Kibice bez wątpienia chętnie zobaczyliby też na przykład wspólne dyktando wszystkich naturalizowanych obcokrajowców i starcie Leona Madsena z Glebem Czugunowem. Coś nam podpowiada, że w tej chwili Duńczyk byłby lepszy od Rosjanino-Polaka.

Czugunow, jak widać poniżej, zadeklarował chęć reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Jednak jak widać zawodnik Betard Sparty Wrocław musi jeszcze popracować nad językiem pisanym. Bo większość Polaków nie rozumie cyrylicy.

Do pierwszego treningu po długiej przerwie odlicza za to Kacper Woryna. Zawodnik ROW-u Rybnik od nadmiaru treningów kolarskich w domowych warunkach wkrótce będzie musiał zainwestować w nowy trenażer. Na szczęście pod koniec maja powinny ruszyć zajęcia na torze. "Staram się być cierpliwy, ale już nie potrafię się doczekać ścigania z najlepszymi zawodnikami w PGE Ekstralidze" - napisał Woryna na Instagramie.

Skoro już jesteśmy przy trenażerach, to Bartosz Zmarzlik ma za sobą występ w pierwszej edycji wirtualnego Tour de Pologne dla amatorów. Mistrz świata w kategorii VIP-ów przegrał wprawdzie z Robertem Kubicą, ale jego tempo i tak było niezłe.

Wydaje się, że brak sezonu zupełnie nie przeszkadza Artiomowi Łagucie. Ten w ostatnich tygodniach sprawdza się jako ojciec. Poniższe nagranie jest tego najlepszym dowodem. Gdy już sezon ruszy, okazji do spędzania takich radosnych chwil będzie znacznie mniej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Artem Laguta (@laguta222)

Czytaj także:
Blokada Śląska problemem dla PGE Ekstraligi
Leigh Adams mógł trafić do Torunia

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

Czy podoba ci się to, że Gleb Czugunow chce reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • HR_Sparta Zgłoś
  Oj redaktorze, żebyś jeszcze Ty umiał pisać po polsku. Tyle lat nauki poszło w las.
  • leonidaswro Zgłoś
   Dla tych, co nie rozumieją:Уважаемые болельщики,информирую вас,что с этого сезона буду представлять Польшу на всех
   Czytaj całość
   международных соревнованиях,спасибо вам за все,надеюсь,что люди,которые искренне болели за меня будут продолжать болеть♥️"Szanowni kibice (fani), informuję was,że od tego sezonu będę reprezentował Polskę we wszystkich zawodach międzynarodowych. Dziękuję wam za wszystko i mam nadzieję, że ludzie, którzy gorąco mnie dopingowali będą dalej mi kibicować."
   • darek pe Zgłoś
    #komentarzusuniety
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL