Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tadeusz Zdunek WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Tadeusz Zdunek

Żużel. Koronawirus. Tadeusz Zdunek: Bez otwarcia granic będziemy sobie wypożyczać dziesięciu żużlowców

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W przypadku zamkniętych granic Zdunek Wybrzeże może mieć problem, gdyż postawiło na jedną nację. Gdańszczanie nie traktują tego jako nauczki na przyszłość. - Nie dajmy się zwariować, może się to zdarzyć za rok, może nigdy - powiedział Tadeusz Zdunek.

W okresie transferowym Zdunek Wybrzeże Gdańsk postawiło przede wszystkim na jedną nację i podpisało kontrakty z aż trzema Duńczykami. - Kto przypuszczał jesienią, że na wiosnę będzie pandemia? Ja nie słyszałem o tym, że w ciągu ostatnich 100 lat była taka sytuacja. Nie będziemy na tę sytuację patrzeć w przyszłości podczas budowania składu. Nie dajmy się zwariować, może się to powtórzyć za rok, może nigdy - powiedział Tadeusz Zdunek.

Duńczycy czy Szwedzi odgrażali się, że będą chcieli zatrzymać krajowych zawodników u siebie. - Tam też istnieją kluby i żużlowcy muszą w nich jechać, zarabiać pieniądze i pozyskiwać sponsorów. Każdy broni swojego rynku i dla mnie to zupełnie naturalne. Nie dziwię się, że oni tak postępują. Według mnie wszystkie federacje pod przewodnictwem FIM powinny usiąść i ustalić jak to ma wyglądać - podkreślił Zdunek.

W poprzedniej żużlowej epoce było z pewnością więcej lokalnych żużlowców. Czy ta sytuacja spowoduje, że szkolenie większą ławą wróci? - Jak ja zaczynałem chodzić na żużel, to gdy był zawodnik spoza Gdańska, to była to sensacja i wielki transfer. To były zupełnie inne czasy, teraz oczywiście można wychować kilku zawodników, ale nie ma tylu chętnych co wtedy. Dotyczy to każdego klubu - ocenił prezes.

Powodem mniejszej liczby zawodników są też koszty szkolenia. Kluby muszą patrzeć na pierwszą drużynę, na pełen żużlowy ekwipunek stać niewielu rodziców. - Cały czas apeluję, by motory były mniej wyżyłowane. To czy wszyscy przejadą w 60 czy w 65 sekund nie ma żadnego znaczenia. Ma być walka na torze i to jest priorytet żużla - zauważył.

Czy kluby eWinner I ligi pojadą w tych składach jakie zbudowały zimą? - Dużo zależy od otwarcia granic. Jak tego nie będzie, będziemy mieli olbrzymi problem i zaczniemy sobie wypożyczać nawzajem dziesięciu żużlowców, którzy będą jechali wszędzie. Gdy otworzą granice, nie będzie problemów. W przeciwnym razie będziemy szukali zawodników. Na razie nie ma pośpiechu - podsumował Tadeusz Zdunek.

Czytaj także: 
Ukraiński klub chce wrócić do Polski 
Ten weekend jest kluczowy dla Śląska

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Czy wyobrażasz sobie żużel w niższych ligach bez otwarcia granic?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Godfather-Darth Vader Zgłoś
  Mi mi mi Smęcisław mi mi mi.
  • BVB 09 Zgłoś
   Według danych, w kwietniu 2020 roku w Polsce zmarły 30 534 osoby.W tym czasie z powodu COVID-19 zmarło 615 osób. Co ciekawe, mimo pandemii, w kwietniu 2020 zmarło ogółem mniej osób niż
   Czytaj całość
   w kwietniu 2019 roku. Wtedy liczba zgonów wyniosła 33 613. Dla porównania, w kwietniu 2018 roku zmarło 34 639 osób.Dodatkowo łączna liczba zgonów w czterech pierwszych miesiącach 2020 roku, jest niższa niż w latach ubiegłych, w tym samym przedziale czasowym.
   • yes Zgłoś
    A propos usuwanych/niedopuszczanych komentarzy: Dzisiaj w radiu był program z udziałem dwóch członków zespołu Dezerter. Mówili, że w latach 80-dziesiątych cenzura nie pozwalała im
    Czytaj całość
    przez 7 lat nagrywać płyt w studiach nagrań...
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL