Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tobiasz Musielak WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak

Małe pieniądze za transmisje z eWinner 1. Ligi? GKSŻ odsyła do wypowiedzi dyrektora TVP Sport

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Podczas konsultacji z klubami eWinner 1. Ligi GKSŻ mierzyła się z zarzutem, że umowa telewizyjna z platformą Canal+ nie jest korzystna pod względem finansowym. Centrala mówi, że to absurd i odsyła do wypowiedzi dyrektora TVP Sport.

O tym, że kluby dostają za mało pieniędzy w związku ze sprzedażą praw telewizyjnych eWinner 1. Ligi  mówił niedawno właściciel Apatora ToruńPrzemysław Termiński. GKSŻ ustami wiceprzewodniczącego Zbigniewa Fiałkowskiego odpowiedziała, że kluby nie powinny narzekać, bo umowa z Canal+ jest najlepszą w historii pierwszej ligi, a wpływy do klubowej kasy stanowią około 10 proc. budżetu.

- A dowodem na to, że negocjacje zostały poprowadzone właściwie, jest ostatnia wypowiedź Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport - dodaje Zbigniew Fiałkowski.

Marek Szkolnikowski w rozmowie z portalem Weszło zdradził kulisy rozmów z GKSŻ w sprawie eWinner 1. Ligi. - Rozmowy były, ale bardzo szybko się skończyły - przyznał. - Gdy usłyszałem propozycję włodarzy, spadłem z krzesła i powiedziałem "dziękujemy, nie jesteśmy zainteresowani" - podkreślił.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

– Żużel jako środowisko musi zrozumieć, że nie może mieć dwóch rzeczy naraz. Albo chce mieć pieniądze, albo chce mieć zasięg. Według mojej wiedzy pieniądze to rozwiązanie doraźne, a zasięg i wspólne budowanie produktu to rozwiązanie na wiele, wiele lat. To robimy z ligą piłkarzy ręcznych - dodał dyrektor TVP Sport.

Zdaniem GKSŻ te słowa to najlepszy dowód, że lepszej umowy pod względem finansowym podpisać się nie dało. - Jeśli ktoś uważa, że można było coś zrobić lepiej, to mógł się przecież do nas zgłosić, kiedy prowadziliśmy rozmowy. Jeszcze raz podkreślam, że tak korzystnej umowy dla klubów pierwszej ligi jeszcze nie było. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej warunków - podsumowuje Fiałkowski.

Zobacz także:
Prezydent Rybnika: Ten weekend kluczowy dla Śląska
Jacsó Tibor: Żużel na Węgrzech to pacjent w ciężkim stanie

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • -STAN- Zgłoś
  @ jaro 1. Nie można mówić o wysokim poziomie sportu który na Świecie prawie nie istnieje. W Ilu krajach uprawiany jest sport żużlowy i jak się to ma do piłki nożnej. Nawet w Polsce
  Czytaj całość
  są tysiące klubów piłkarskich przy niewielu klubach żużlowych. Nie wiem czy żużel ma 10% kibiców piłki nożnej.To tylko ilość kibiców mówi o popularności danej dyscypliny sportu.
  • jaro1 Zgłoś
   Moim zdaniem polskim żużlem rządzą p....które nie potrafią negocjować.z tv. Jak można nie umieć korzystnie sprzedać produktu zwanego żużlem? Podobno polski żużel jest najlepszy na
   Czytaj całość
   świecie?! Ile tv daje za piłkę szmacianą, za polską ligę, która w Europie nic nie znaczy!
   • omen Zgłoś
    Już widzę transmisje w tvp, każda by się zaczynała tak samo :"przez ostanie 8 lat pokazywania żużla w niemieckiej tv...." > Wiadomo że żużla w tvp nie będzie bo za dużo
    Czytaj całość
    działaczy z opozycji jest w środowisku żużlowym! Wyobrażacie sobie transmisję i w wywiadzie występuje honorowy prezes klubu który jest np. senatorem z KO?! Poza tym tvp musi mieć grube miliony na "patriotyczne" koncerty Pietrzaka i innych prawdziwych polskich artystów.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL