Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gleb CzugunowWP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Gleb Czugunow.

Żużel. Tata i dziadek Gleba Czugunowa ciężko przyjęli informację o tym, że będzie on startować jako Polak

Szymon Michalski
Szymon Michalski
- Moi dziadkowie i tata ciężko przyjęli tę decyzję. To ludzie wychowani w czasach Związku Radzieckiego, gdy patriotyzm był trochę ślepy i niezdrowy - powiedział Gleb Czugunow.

Gościem poniedziałkowego magazynu "Okno na sport" emitowanego na antenie Eurosportu był Gleb Czugunow. Prowadzący program Michał Korościel i Jakub Pieczatowski zadali zawodnikowi Sparty Wrocław kilka interesujących pytań. Jedno z nich dotyczyło tego, jak Rosjanin czuje się po otrzymaniu obywatelstwa naszego kraju. - Nic się nie zmieniło, nadal czuję się tak samo - padło z ust 20-latka urodzonego w Saławacie.

W zeszłym tygodniu Czugunow zdał egzamin na polską licencję. Rosjanin z polskim obywatelstwem został zwolniony z części praktycznej, musiał jedynie przystąpić do egzaminu teoretycznego. Zawodnik Betard Sparty został zapytany o to, jak taki egzamin wygląda.

- Pytania nie były łatwe, było ich 20. Dotyczyły one m.in. wagi motocykla czy gaźnika - powiedział młodzieżowiec. Dodajmy tylko, że egzamin odbył się w formie wideokonferencji.  

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

Michał Korościel zapytał również Czugunowa o to, jak zareagowali jego najbliżsi na informację, że będzie on posiadać również polskie obywatelstwo. 

- To, że będę miał drugi paszport, to przyjęli dobrze. Ciężej było z tym, że zdecydowałem się startować jako Polak. Moi dziadkowie i tata ciężko przyjęli tę decyzję. To ludzie wychowani w czasach Związku Radzieckiego, gdy patriotyzm był trochę ślepy i niezdrowy. Uważam, że przede wszystkim trzeba kochać swój kraj, a ja to robię. Musi być w tym jednak logika, a patriotyzm powinien działać w obie strony - odpowiedział.

Junior klubu z Wrocławia został również zapytany o szanse jego zespołu na zdobycie złotych medali w rozgrywkach PGE Ekstraligi. - Wszystko może się wydarzyć. Możemy wygrać, a możemy też spaść do pierwszej ligi. Na pewno jesteśmy silną drużyną, a jak będzie na torze, zobaczymy - zakończył.

Zobacz także: Rene Schaefer: Bundesliga dała radość. Życie w Niemczech jest coraz łatwiejsze, ale na żużel musimy poczekać [WYWIAD]
Zobacz także: Żużel. Prezes Kolejarza Opole rozgląda się za polskimi seniorami na wypadek, gdyby granice pozostały zamknięte

Czy Gleb Czugunow powinien być brany pod uwagę przy wysyłaniu powołań do reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

 • wejss Zgłoś
  Dziadek i Tato ciężko przyjęli jego decyzję bo oni uważają nadal, że nie ma czegoś takiego jak Polska. Jest republika radziecka polska. Więc po co mu obywatelstwo jak to nasze było
  Czytaj całość
  przez 123 lata. Straszny błąd popełnił polski król w 1610 roku.
  • ROT Zgłoś
   Sparta kombinuje jak zawsze jak nie juniorzy to obywatelstwo zero honoru i ambicji
   • Tak myślę. Zgłoś
    Na jakiej podstawie ten rosyjski szczyl dostał obywatelstwo?Tylko dlatego,że dobrze jeździ w kółko!?Czy my Polacy nigdy nie będziemy się szanować,tylko wszystko zawsze na skróty?
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL