Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacob Thorssell WP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Jacob Thorssell

Żużel. Jacob Thorssell nie zerwie kontraktu z Dackarną. Chciałby jeździć w dwóch ligach

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jacob Thorssell ma podpisane kontrakty ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, Dackarną Malilla i Wolverhampton Wolves. Zawodnik nie zamierza zrywać kontraktu ze swoim szwedzkim klubem. Liczy, że będzie mógł jeździć w dwóch ligach w 2020 roku.

Wiadomo, że rozgrywki ligi szwedzkiej nie ruszą w czerwcu - na tę chwilę mecze zaplanowane do końca przyszłego miesiąca zostały odwołane. Jacob Thorssell przyznał, że był przygotowany na taką sytuację.

- Oczywiście, byłem gotowy do jazdy w czerwcu, ale w mojej głowie pojawiły się myśli, że nic z tego nie będzie - powiedział Thorssell w rozmowie z "Vimmerby Tidning".

W oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu Szwed poszedł do pracy, od kilku tygodni pracuje w firmie dekarskiej. Głód żużla jest u niego coraz większy. Pozostaje mu jedynie jazda w treningach.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Thorssella zapytano, czy zerwałby umowę z Dackarną Malilla, aby skupić się na jeździe w polskiej lidze w sezonie 2020 w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

- Finansowo nie byłoby korzystnie, aby wynająć mieszkanie w Polsce i jeździć tylko w jednej lidze. W normalnych warunkach wynagrodzenie byłoby wyższe niż w Elitserien, ale z powodu obecnej sytuacji płace zostały zmniejszone - skomentował.

- Moim celem jest jazda w obu krajach - zakończył Thorssell. Jednocześnie podkreślił, że nie sądzi, aby rozgrywki w Wielkiej Brytanii odbyły się w tym roku. Przypomnijmy, że Szwed ma także kontrakt z Wolverhampton Wolves.

Czytaj także:
Wydatki Włókniarza na miniżużel idą w setkach tysięcy złotych. Prac dogląda Sławomir Drabik
Szykują się, by powiedzieć zawodnikom: chcesz jechać w Polsce, o innej lidze zapomnij

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk awansuje do PGE Ekstraligi w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL