Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Josh Grajczonek, Kamil Brzozowski WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Josh Grajczonek, Kamil Brzozowski

Żużel. PGE Ekstraliga. Kamil Brzozowski gościem w Moje Bermudy Stali Gorzów? Pozostały już tylko formalności

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Prezes Marek Grzyb potwierdził, że jest zainteresowany sprowadzeniem gościa. Kto może dołączyć do kadry Moje Bermudy Stali Gorzów? Według naszych informacji chodzi o Kamila Brzozowskiego, żużlowca Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Kilka klubów PGE Ekstraligi chce pójść drogą Falubazu Zielona Góra, który zakontraktował gościa w osobie Grzegorza Walaska. Obecnie trwają rozmowy, ale wszystkie znaki na niebie wskazują, że skład Moje Bermudy Stali zostanie uzupełniony przez Kamila Brzozowskiego. Dla krajowego seniora Abramczyk Polonii Bydgoszcz byłby to powrót do macierzystego zespołu po wielu latach - ostatni raz ścigał się w domu w 2006 roku.

Jerzy Kanclerz w niedawnej rozmowie z WP SportoweFakty zapewnił, że nie będzie zatrzymywał na siłę swoich zawodników i wyrazi zgodę na ich gościnne występy w elicie. Jak obiecał, tak zrobił. Sternik beniaminka eWinner 1. Ligi dał zielone światło na jazdę Brzozowskiego w Stali. Żużlowiec w dalszym ciągu mieszka w rodzinnym mieście, więc będzie miał blisko na stadion. Zawsze może podjechać, potrenować i w razie potrzeby wspomóc podopiecznych Stanisława Chomskiego.

Taki ruch może okazać się korzystny także dla klubu z Bydgoszczy. Jak ustaliliśmy - dokumenty jeszcze nie zostały podpisane, jednak jeśli działacze Moje Bermudy Stali rzeczywiście zakontraktują wychowanka, to ten będzie mógł wcześniej wyjechać na tor i odpowiednio przygotować się do rozgrywek na zapleczu PGE Ekstraligi, które mają wystartować w połowie lipca.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Na konkrety powinniśmy poczekać do przyszłego tygodnia. - Jest w regulaminie zapis o gościu i myślimy nad tym, żeby z niego skorzystać. Są pewne pomysły. O nazwiskach nie chcę jednak mówić. Mogę zdradzić, że na tapecie znalazło się dwóch żużlowców, ale za wcześnie na konkrety, bo ciągle rozmawiamy z klubami. W poniedziałek mamy zarząd. Wtedy być może będzie wiadomo więcej - mówił nam w czwartek Marek Grzyb, prezes gorzowskiego klubu.

Brzozowski zadomowił się nad Brdą i obecnie pełni funkcję kapitana bydgoszczan. Dla niego nie będzie to pierwszy kontrakt z najwyższej klasie rozgrywkowej, bo w 2012 roku jeździł w drużynie z Gdańska, a sezon później startował w Toruniu. W swojej karierze zdobywał też punkty dla zespołów z Grudziądza oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

Zobacz takżeŻużel. Brady Kurtz ma to coś, ale drugim Adamsem raczej nie będzie. Ktoś może zapłacić mu więcej
Zobacz takżeŻużel. Abramczyk Polonia Bydgoszcz straci milion złotych? Jerzy Kanclerz przeprowadził kalkulację

Czy Kamil Brzozowski w nadchodzącym sezonie będzie liderem Abramczyk Polonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL