Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek po wypadkuWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Patryk Dudek po wypadku.

Żużel. Zmienia się hierarchia na stadionach. Pojawią się komisarze sanitarni

Artur Babicz
Artur Babicz
Przepisy rozgrywania spotkań PGE Ekstraligi w czasie COVID-19 wymuszają, aby na stadionach pojawiły się nowe osoby funkcyjne. Każdy klub będzie musiał posiadać własnego komisarza sanitarnego, który będzie kontrolować stan zabezpieczeń przed pandemią.

Mecze PGE Ekstraligi w nowej rzeczywistości, czyli w czasie panującej pandemii COVID-19 przyniosą szereg zmian w organizacji spotkań. Wszyscy wiedzą o tym, że spotkania odbędą się bez kibiców, a żużlowcy będą musieli poradzić sobie tylko z jednym mechanikiem w teamie. Natomiast oprócz tych zmian na obiektach żużlowych pojawi się nowa persona - komisarz sanitarny.

Głównym zadaniem komisarza sanitarnego będzie kontrola tego czy czy mecze oraz treningi odbywają się zgodnie z przyjętym reżimem sanitarnym, a ponadto będzie regularnie dbać o to, aby kontrolować wszelkie osoby poruszające się w poszczególnych strefach stadionów. W związku z tym komisarz sanitarny będzie jedyną osobą, która będzie mogła przemieszczać się po całym obiekcie. Specyfikę tej pracy szerzej tłumaczyła w Studio W69 Ewelina Kędziora, która jest komisarzem sanitarnym Falubazu Zielona Góra.

- Stadiony żużlowe zostaną podzielone na specjalne strefy. Jedna będzie przeznaczona dla telewizji, kolejna to park techniczny, wieżyczka, płyta oraz oczywiście park maszyn. Zasadniczo komisarz sanitarny jako jedyna osoba na obiekcie będzie miała możliwość poruszania się wszędzie. Natomiast najbardziej ograniczony dla pozostałych będzie park maszyn. Wejdą tam wyłączone osoby po kwarantannie i przebadane. W chwili obecnej również jesteśmy w trakcie kwarantanny oraz codziennie wypełniamy i przesyłamy do PGE Ekstraligi wywiad medyczny - mówiła Ewelina Kędziora.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Obowiązkiem komisarza sanitarnego będzie stawić się na stadionie na sześć godzin przed rozpoczęciem spotkania. Wszystko po to, aby zadbać o zachowanie wszystkich procedur sanitarnych. Natomiast w przypadku treningów na torze, ta osoba funkcyjna będzie na obiekcie na dwie godziny przed startem planowanych zajęć. Oprócz funkcji stricte kontrolnej takie osoby będą mierzyć temperaturę zawodnikom, ich mechanikom oraz pozostałych osobom funkcyjnym. Ponadto, regularnie będą prowadzić szkolenia z zachowania reżimu sanitarnego.

Komisarz sanitarny Falubazu w rozmowie z klubowymi media wytłumaczyła jak będzie wyglądać funkcjonowanie zespołu w przypadku kiedy okaże się, że któryś z zawodników choruje na koronawirusa.

- Jeżeli u zawodnika zostanie wykryty wirus to niezwłocznie będzie musiał poddać się leczeniu i kolejnej dwutygodniowej kwarantannie. Potem czekają go kolejne badania i oczekiwanie na wyniki. Dla tego zawodnika wszystko zdecydowanie przeciągnie się w czasie, ponieważ podczas choroby nie będzie mógł przystąpić do treningów z resztą drużyny - podsumowała Ewelina Kędziora.

Zobacz także:Jason Doyle nie chce pustych trybun
Zobacz także:Poważny uraz Martina Smolinskiego

Czy klubom PGE Ekstraligi uda się przestrzegać reżimu sanitarnego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Mat.UL. Zgłoś
  Elektorat PiS wyjazd z tego portalu!Komentarz usunięty.
  • Jerzy Figiel Zgłoś
   Czy ten komisarz będzie też komisarzem od kibli? Bedzie sprawdzał lub dezynfekował po każdym odwiedzającym toaletę? To chyba jest równie ważne? Jeden komisarz może nie wystarczyć na
   Czytaj całość
   cały obiekt. Czy ten mądry inaczej pomysłodawca, który wprowadził to w życie pomyślał o tym? Cóż będziecie sobie żałować? Potrzebą chwili jest powołanie jeszcze kilku zwanych szumnie komisarzy od toalet. Budżet klubu to udźwignie.
   • Jerzy Figiel Zgłoś
    Wydawać by się mogło, że już żadnym idiotyzmem nikt nie zaskoczy. Jednak znalazł się idiota, który to wymyślił. Na co jeszcze stać tych mędrców? W kościele, który jest
    Czytaj całość
    pomieszczeniem zamkniętym 10mkw. na osobę.Stadion na wolnym powietrzu mieszczący kilkanaście tysięcy widzów nie może mieć nikogo. Idioci otrząśnijcie się wreszcie. Tu naprawdę cisną się tylko niecenzuralne słowa. Dlaczego nie ma tzw. komisarzy sanitarnych w kościołach, sklepach innych miejscach publicznych? Jednak prawdą jest, że głupota ludzka nie zna granic. Ciekawi mnie tylko jedno, co za geniusz wpadł na taki dodatkowy etat? Kto ten etat ma opłacać? Chyba klub? Boże widzisz i nie grzmisz. Debil pogania debilem.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL