Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki.

Żużel. Dariusz Ostafiński: Pawlicki nie powinien być dłużej kapitanem Fogo Unii (komentarz)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Piotr Pawlicki przemówił w Facebookowej audycji Gabriela Waliszko. Żużlowiec Fogo Unii twierdzi, że nic się nie stało, że jest kapitanem drużyny i nadal nim będzie. Przyznam, że lepszego dowcipu dawno nie słyszałem.

Niemal wszyscy zawodnicy Fogo Unii Leszno dogadali się z klubem odnośnie tematu renegocjacji kontraktów w wyznaczonym przez PGE Ekstraligę terminie. Piotra Pawlickiego było stać jedynie na umowę za symboliczną złotówkę. Dzięki temu nie został zawieszony i wydłużył sobie czas na osiągnięcie porozumienia. Właśnie je osiągnął i mówi w rozmowie z Gabrielem Waliszko, że nic się nie stało, że to normalne, że jest kapitanem drużyny i nadal nim będzie. Nie wykluczam, że tak się stanie, choć chciałbym wyrazić swój sprzeciw.

Pawlicki swoim zachowaniem ponad wszelką wątpliwość udowodnił, że na kapitana się nie nadaje. Już kiedyś napisałem, że zachował się, jak ten słynny włoski kapitan Schettino, który pierwszy uciekł z tonącego okrętu. Wystarczył mały kryzys, by zobaczyć, że pan Pawlicki nie jest żadnym liderem drużyny, lecz zwyczajnym egoistą, który patrzy tylko i wyłącznie na swój prywatny interes. Niech sobie lepiej przypomni, co tak naprawdę mówił w trakcie rozmów z działaczami, zamiast teraz mydlić oczy frazesami, żeby dać sobie czas do namysłu.

Jak zachowuje się prawdziwy kapitan, to pokazał Bartosz Zmarzlik. W Moje Bermudy Stali Gorzów jako pierwszy podpisał aneks, dając sygnał innym. Pociągnął za sobą resztę drużyny. W Lesznie większość się dogadała i siedziała cicho, podczas gdy Pawlicki przekonywał, że koronawirusa nie ma, że przecież sponsorzy, którzy przez lata budowali swoje biznesy, nie mogli stracić wszystkiego w ciągu dwóch miesięcy przestoju i coś tam dla niego wyciągną z kieszeni.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Pawlicki, gdyby był dobrym kapitanem, powinien był wiedzieć, że jego pozostanie przy stole rozmów, zasieje w kolegach mnóstwo wątpliwości i wpłynie na atmosferę. Bo co teraz mają myśleć inni? Że trzeba było zrobić, jak Pawlicki i przedłużać negocjacje, by urwać jeszcze kilka złotych. Oczywiście wszyscy mogą teraz mówić, że kapitan nic dodatkowo nie ugrał, że tylko musiał się przespać dłużej niż inni z otrzymaną propozycją, ale wątpliwości pozostaną.

Pan Piotr mówi, że gdyby mógł cofnąć czas, to niczego by nie zmienił. Mówi tak, bo uważa, że nie popełnił żadnego błędu, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Oczywiście kocha Unię, chce w niej jeździć następne 10 lat i takie tam. Nie zapytam, czy kocha, bo zrozumiał swój błąd, skoro on sam uważa, że nic się nie stało. Więc może kocha, bo dostał parę groszy więcej niż dwa tygodnie temu?

Bycie kapitanem nie oznacza skakania po bandzie i śpiewania z kibicami, kiedy wszystko się układa. Bycie kapitanem to także pokazanie charakteru wtedy, kiedy dzieje się źle. Szkoda, że wówczas pan Pawlicki nie miał nam nic do powiedzenia. Wychynął dopiero po podpisie, mówiąc, że nigdy nie miał planu odejścia z Unii, a czas to złoto (to by się zgadzało).

Przyznam, że gdyby z rozmowy z Gabrielem Waliszko wyciągnąć kilka zgrabnych zdań Pawlickiego i gdyby zostały one wypowiedziane wtedy, kiedy toczyła się aneksowa gra, to pewnie nie miałbym większych uwag. Zresztą teraz też nie twierdzę, że zawodnika powinno się krzyżować. Dogadał się, niech jeździ, osiąga sukcesy na miarę swojego talentu i tak dalej. Jednak na to, by być dalej kapitanem, absolutnie nie zasłużył. Zachował się trochę tak, jak zdarzało mu się to robić w biegach z juniorami. W ogóle na nich nie patrzył, czasem wywoził i nie widział w tym niczego niestosowanego.

Niniejszym ogłaszam konkurs na nowego kapitana Fogo Unii. Według mnie powinien nim zostać Jarosław Hampel. Jest doświadczony, ma długi staż w Unii, a co najważniejsze, jest człowiekiem dojrzałym. I tu odsyłam do mojego wywiadu z Hampelem. Dla mnie sprawa jest oczywista. Poza wszystkim wychowawczy klaps bardzo by się Pawlickiemu przydał.

Czytaj także: To będzie najbogatszy klub w eWinner 1. Lidze. Bogatszy od ApatoraTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Pawlicki powinien być nadal kapitanem Unii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (63):

 • Lukas.N Zgłoś
  Unii Leszno gratulujemy... kapitana :-))
  • Pan Jot Zgłoś
   Tołdi w akcji.
   • Krystian Rosik Zgłoś
    Panie Ostefanski, musze przyznac ze ostani raz czytam pański artykuł, aż smutno czyta się ten wypełniony antypatią żeby nie napisać nienawiścią tekst, kolejny zresztą. Co złego w
    Czytaj całość
    tym że zawodnik nawet kapitan w tym trudnym czasie liczy każdą złotówkę? Jak tak pana oglądam czasami i czytam pańskie teksty to zastanawiam się czy pan też dla większego dobra odejmował by sobie od ust? Zaraz pewnie pan napisze że zawodnik nie głosuje ten czy inny.. ja natomiast znam z autopsji wiele sytuacji gdy bez kryzysu zawodnicy zadłużeni po uszy prosili się o swoje pieniądze... kończyli kariery z setkami tysięcy długów bo kluby ich oszukały? Żużel dla wielu zawodników biznes i sposób na zarabianie pieniędzy.. myślę że patrząc na to że ryzykują własne życie podczas każdych zawodów należy im się odrobinę szacunku którego w pańskich tekstach nie widać. Nikt z nas nie lubi składać do interesu zawodnicy też więc trudno im się dziwić, co do Kapitana Pawlickiego mając wątpliwości i nie zgadzając się na wszystko co mu się daje do podpisania dal znak kolegom że kryzys kryzysem ale nie wszystko musi iść kosztem zawodników, a jest tak bardzo często! Jestem pewien że nie zna Pan szczegółów rozmowy między klubami i zawodnikami bo niewiele osób je zna, więc pańska krytyka i ciągle znęcanie się nad wybranymi zawodnikami uważam za bardzo niestosowne a nawet groźne gdyż mowa nienawiści wyrzadziła już wystarczająco złego. Dziękuję pozdrawiam
    Wszystkie komentarze (63)

    Komentarze (63)

    ×
     Wszystkie komentarze (63)
     PRZEJDŹ NA WP.PL