Najnowsze Wyniki/Kalendarz
testy na COVID-19 wśród żużlowców WP SportoweFakty / Facebook / Na zdjęciu: testy na COVID-19 wśród żużlowców

Żużel. Znamy wyniki testów na koronawirusa w PGE Ekstralidze

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Blisko 500 przebadanych próbek i wszystkie negatywne! To wyniki testów na obecność koronawirusa, które przeprowadziła PGE Ekstraligi. Badanie było bardzo ważne - pozwoli klubom spokojnie szykować się do planowanego na 12 czerwca startu rozgrywek.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Najwyższej jakości testy genetyczne przeprowadzone przez laboratorium INVICTA kosztowały najlepszą żużlową ligę świata blisko 200 tysięcy złotych. 25 maja w godzinach porannych przeprowadzono badania, których wyniki poznaliśmy nazajutrz. - To doskonała wiadomość i bardzo cieszymy się przede wszystkim z czysto ludzkiego punktu widzenia, że wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, a także pracownicy klubów oraz osoby funkcyjne i sędziowie są, kolokwialnie mówiąc, "czyści". Nie spoczniemy na laurach i chcemy, aby nasz reżim sanitarny sprawdził się również w kolejnych etapach "odmrażania" polskiego żużla. Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozpoczęcia treningów, a następnie rozgrywek PGE Ekstraligi - powiedział Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, że rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata ruszają we wspomnianym reżimie sanitarnym 12 czerwca. Wcześniej, bo już w najbliższy piątek 29 maja, nastąpi wznowienie treningów indywidualnych i grupowych wszystkich klubów PGE Ekstraligi z uwzględnieniem Regulaminu Sanitarnego.

Liga cały czas zwraca baczną uwagę zawodników i pracowników klubów na wytyczne, a te mówią m.in., że obowiązuje badanie temperatury ciała każdej osoby wchodzącej do parku maszyn podczas treningów i zawodów PGE Ekstraligi. Powołano też specjalną instytucję Komisarza Sanitarnego, który już realizuje swoje zadania.

Tytułu Drużynowego Mistrza Polski w sezonie 2020 bronić będzie Fogo Unia Leszno, a finał rozgrywek planowany jest na 11 października. 64 mecze nowego sezonu na żywo transmitować będą nSport+ i Eleven Sports.

Czytaj także:
To będzie najbogatszy klub eWinner 1. Ligi
Wielkie testy na COVID-19. Nie myli zębów, nie jedli, za to płakali

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • POLONISTA Z KRWI I KOŚCI Zgłoś
  Super! :) Teraz czekamy już tylko na 12 czerwca I startujemy z kratą w ręku. ;)
  • Mong Zgłoś
   Tu jest taki mały ale istotny błąd w tekście zresztą notoryczny w kwestii żużla nie najlepsza ale jedyna liga świata wiec trudno żeby nie była najlepsza , Nie wciskać tutaj tych
   Czytaj całość
   połamatorskich czy amatorskich lig ze Szwecji czy Anglii o reszcie to nawet nie ma co pisać)Fakt 20 czy 30 lat temu to trochę inaczej wyglądało z tym się zgodzę
   • tylko stare tłumiki Zgłoś
    testy RNA-PCR nie badają żadnych wirusów, mogą tylko wskazywać na wcześniejszy kontakt z nimi. jeżeli Nikuś był zawirusowany koroną to powinien mieć teraz wynik testu pozytywny i
    Czytaj całość
    tylko pozytywny. jedyną możliwą drogą do wykrycia wirusa jest metoda Kocha, której nikt nie wykonuje na masową skalę. to tylko pokazuje zakłamanie jakie ogarnęło cały świat. polecam do obejrzenia orędzie prezydenta Tanzanii.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL